Çözüldü A30 Custom binary recovery blocked by OEM lock hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Akif9748

Kilopat
Makaleler
14
TWRP atmak istiyorum. Download modede bu hatayı veriyor Odin'den aktarıma başlayınca. Odin:

1711294532554.png

Telefona hard reset de attım, OEM kilidi açık, hata ayıklama açık.

Hata değişti artık only official binaries are allowed to be flashed(recovery) oldu.

Son düzenleme:
Çözüm
Bootloader acman gerekiyor.
Onun için cihazı kapat ses açma ses kısmaya ayni anda basarak. Açılan ekranda device unlock mode olacak ses açma ile gir oraya. Sonra unlock bootloader yap. Cihaz sifirlanacak kurulumu tamamla. Wi-Fi'ya bağla 5 dakika bekle geliştirici seçeneklerinde OEM kilit açmanın bootlader zaten açıldı yazması lazım.
Bootloader acman gerekiyor.
Onun için cihazı kapat ses açma ses kısmaya ayni anda basarak. Açılan ekranda device unlock mode olacak ses açma ile gir oraya. Sonra unlock bootloader yap. Cihaz sifirlanacak kurulumu tamamla. Wi-Fi'ya bağla 5 dakika bekle geliştirici seçeneklerinde OEM kilit açmanın bootlader zaten açıldı yazması lazım.

Çözüm
Wi-Fi'ya bağla 5 dakika bekle geliştirici seçeneklerinde OEM kilit açmanın bootlader zaten açıldı yazması lazım.
Evet bu kısım gerekmiş onu fark ettim. Ben de ayarlar nereye gitti diyorum, cevap için teşekkürler. Şimdi TWRP'yi atabildim ama download modeye giriyor çıksam bile, açılırken bir uyarı geçiyor hızlıca, Download ekranında error validating footer yazıyor.

Evet bu kısım gerekmiş onu fark ettim. Ben de ayarlar nereye gitti diyorum, cevap için teşekkürler. Şimdi TWRP'yi atabildim ama download modeye giriyor çıksam bile, açılırken bir uyarı geçiyor hızlıca, download ekranında error validating footer yazıyor.

Vbmeta hatası mı vermekte?

@Heribert Yavuz telefondaki kısmını bitirdim, dosyayı şimdi bilgisayara aktarıyorum. Bir yerlerde bu hatayı alınca stock rom atanlar gördüm ama, bu direkt onun yerine geçmiş vs mi oluyor? Cahilliğimi mazur görün.

@Heribert Yavuz telefondaki kısmını bitirdim, dosyayı şimdi bilgisayara aktarıyorum. Bir yerlerde bu hatayı alınca stock ROM atanlar gördüm ama, bu direkt onun yerine geçmiş vs mi oluyor? Cahilliğimi mazur görün.

Vbmeta 3. parti yazılımlar için. Bir nevi yazılım koruması.

Geri
Yukarı