A32 Android 12 güncellemesi alır mı?

Geçen gün Samsung desteğe mail attım. Cevap gelmeyince konuyu açtım ama bugün cevapladılar. Resmi olarak şu an için planlarının olmadığını belirttiler.
Düzenleme: Bugün telefona güncelleme geldi. Android 12 güncellemesi değil, normal iyileştirme güncellemesi. Başka planlanan güncelleme var mı diye siteyi kontrol ettim ve haziranda 12'ye yükseltmek için planlanmış güncelleme olduğunu gördüm.

Son düzenleme:
Merhaba

Galaxy A32 modeli Android 11 ile lansman edildi ve şunu unutmayınki her Samsung telefon kesinlikle EN AZ 2 One UI yükseltmesi alır. A32 modeli One UI 3.1 ile çıktı, Mayıs-Haziran 2022 de One UI 4.1 olacak.
Yine seneye bu zamanlarda One UI (eğer yeni arayüz çıkmazsa) 5.0 sürümü gelecek.
Ancak bana One UI değişir gibi geliyor.
Ve hatta A32'nin Android 14 ihtimali var çünkü A52 ve A72 14 alacak, A33 modeli de alacak, ve yabancı ülke forumlarında yeteri kadar kullanıcı talep ederse bunu yaparlar, bence One UI 6 da alabilir.
A32 bunu hakediyor, umarım verirler.
Samsung artık güncelleme konusunda desteği hemen kesmiyor, 2020 cihazları 2024 yılına kadar güvenlik güncellemesi alacak.
Ve üst segment cihazlar 4 yükseltme alacak, ek olarak 1 yılda güvenlik güncellemesi.
Mesela Galaxy S22 serisinin desteği tümüyle 2027 yılında bitecek.
A32'nin desteği muhtemelen 2025 de biter.

Merhaba.

Galaxy A32 modeli Android 11 ile lansman edildi ve şunu unutmayınki her Samsung telefon kesinlikle en az 2 One UI yükseltmesi alır. A32 modeli One UI 3.1 ile çıktı, Mayıs-Haziran 2022 de One UI 4.1 olacak.
Yine seneye bu zamanlarda One UI (eğer yeni arayüz çıkmazsa) 5.0 sürümü gelecek.
Ancak bana One UI değişir gibi geliyor.
Ve hatta A32'nin Android 14 ihtimali var çünkü A52 ve A72 14 alacak, A33 modeli de alacak, ve yabancı ülke forumlarında yeteri kadar kullanıcı talep ederse bunu yaparlar, bence One UI 6 da alabilir.
A32 bunu hak ediyor, umarım verirler.
Samsung artık güncelleme konusunda desteği hemen kesmiyor, 2020 cihazları 2024 yılına kadar güvenlik güncellemesi alacak.
Ve üst segment cihazlar 4 yükseltme alacak, ek olarak 1 yılda güvenlik güncellemesi.
Mesela Galaxy S22 serisinin desteği tümüyle 2027 yılında bitecek.
A32'nin desteği muhtemelen 2025 de biter.

Verse ne olur vermezse ne olur benim telefon A7 2015 Android 6.0.1 tüm uygulamaları kullanabiliyorum bu kadar dert etmene gerek yok.

Verse ne olur vermezse ne olur benim telefon A7 2015 Android 6.0.1 tüm uygulamaları kullanabiliyorum bu kadar dert etmene gerek yok.
Sizin için farketmiyor olabilir. Ben daha farklı bir arayüz denemek yada yeni API seviyesini sanal makinesiz denemek gibi şeyleri istiyorum. Günceeleme gelmesinin kötü bir yanı yok ki.

Sizin için fark etmiyor olabilir. Ben daha farklı bir arayüz denemek ya da yeni API seviyesini sanal makinesiz denemek gibi şeyleri istiyorum. Günceeleme gelmesinin kötü bir yanı yok ki.

Zaten yokta bence gerek de yok yeni Android görmek istesem de Custom ROM yüklerim para vermektense daha mantıklı. Stabil olmaz ama kendi bilgilerimle stabillestirebilirim.

Ben bilgi amaçlı söyledim benimde güncelleme takıntım yok hatta eski arayüzleri daha çok seviyorum Experience mesela, Android 7 ve 8 de ki arayüzü Samsungun. en çok simgelerine hayrandım, harikaydı ya efektlerde öyleydi bence.
2020 de Android 5.0 olan Galaxy Note3 kullanmıştım ve bozulmasına gerçekten üzülmüştüm, 2013 için harika bir cihaz, tabi şuan için donanımı giriş segmenti gibi kalıyor. Ama yavaş değildi, Android 5 için iyi donanımı vardı. Ve ben severek kullanıyordum, S Pen harika birşey... Samsung S ve Note da yazılıma çok özellik veriyor eskiden ne kaldırsa veriliyordu şuan bazen küçük eksiltmeler olabiliyor FE ve Lite'larda ama anlaşılacak kadar bile değil bence.
Bu arada Android 5.0 da hala çok fazla uygulama destekliyor ama tabi yavaş yavaş yeni sürümler için yazılmaya başlandı uygulamalar...

Geri
Yukarı