Çözüldü A32 hızlı şarj var mı yok mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

asliara

Hectopat
Yer
İstanbul
Merhabalar.

Bu hafta A32 telefon aldim. Pil menusu altinda, hizli şarj diye bir secenek var. Ancak bunu secsem de secmesem de ayni saatte doldu? Sizin de ayni mi acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Aydinlatmayi kısmanin grafikleri yordugu ve pili daha çabuk somurdugu ile ilgili bir makale okumuştum burada. Adaptif parlaklık modunu aktif edebilirsiniz. Dediginiz gibi telefonun çoğu özelliğini kullanmiyorsunuz, malın esiri olmayın mal sizin esiriniz olsun. Açıkçası dediginiz degerler ve internetteki degerler arasında neredeyse fark yok. Hizli sarj modunun deaktif edilmesi genelde telefon çok isindiginda kullanılıyor. Hizli sarj olurkenki ısınma, hizli sarj modu kapaliykenki kadar olmuyorsa amaca ulaşirsiniz. Sarj sürelerine çok takılmayın derim. Sarj değerlerinde bana kalırsa dert edilecek -hatta herhangi- bir problem yok. Yeni alınan cihazın sorunlu olmaması için arastirmaniz güzel bir şey. Ancak her şeyde olduğu gibi aşırıya kacmamak lazım. Cihazı servise gönderip test ettirmek sizin tercihiniz ancak ben olsam gondermezdim, servisin de 5-10 dakikalık sarj suresi için değişim kararı çıkaracağını pek zannetmiyorum. Yeni aldığıniz cihazın keyfini çıkarın, güle güle kullanın 🙂
=)) Gulumsettiniz beni Ali Bey.

Ilk aldigim bir aletin biraz altini ustune getiriyorum, dogrudur. Ama herseyin testinden sonra, bir daha normal seyrimde devam ediyorum.

Oyun hic oynamiyorum ve telefon surekli elimde ancak ben daha hic isinma gormedim. Dun test icin arkadasimla 20 dk Whatsapp goruntulu gorusmesi yaptik, minicik bir isinma vardi ve hemen de gecti. Hatta telefon o kadar hizli geldi ki ekrani cevirirken, yenileme hizini dusurdum ve gayet hizli kullaniyorum.

Masallah daha bir kez donma, kapanma vs gormedim. O yuzden ben de servise vermek taraftari degilim. Ama kendimi de bu konuda mutmain edemedim bir turlu.

Beni sarj konusunda soke eden, normal ve hizli arasi 10 kusur dakikalik farkti. Yoksa zaten acil durum olmadikca, hizli sarji kullanmam. Ve boyle surekli test de etmezdim.Ancak normal sarjda sikinti varsa diye, o konu beni dusundurdu.. (Hizlidan bir yarim saat uzun olsa normal bulurdum da, simdi takildim dogal olarak). Yani normal sarjla aslinda sorunum. Yoksa hizli sarj degerlerinde sorun yok bence. Farkin, sizin telefonun dolayisiyla donanimin ileri olmasindan kaynaklandigini dusunebilirim.

Mumkun mertebe otomatik aydinlatma vs kullanmiyorum. Bunlar hep hafiza ve bataryayi yorar diye. Bir de zaten uyuma uyanma saatlerim degisken. Arada sahur yapiyorum, sabah namaza kalkiyorum, namaz saatleri degisiyor vs. Hani telefon nasil bir takip yapabilsin ki diye dusundum.

Normalde de parlak ekran beni rahatsiz ediyor, ev icinde. 1/3 aydinlatma benim icin gayet uygun. Aksam saatlerinde de tam kisiga aliyorum yoksa gozumu yoruyor. Gece modu vs ise gozumu daha cok rahatsiz ediyor ilginc ki.. Belki gozluklu biri oldugumdandir. ( Yani gozumdeki sorun kaynaklidir.)
Uzun zamandir Samsung ile konu uzerine yazisiyordum. Sonunda net bir cevap geldi. Sarj surelerim normalmis.

Istedigim ve bildirdikleri standart degerleri iletiyorum.

Hızlı şarj AÇIK : Şarj akımı ayarı = 9V / 2300mA (Çıkış), Şarj süresi = 138dk (ölçüm süresi)

Hızlı şarj KAPALI: Şarj akımı ayarı = 5V / 2100mA (Çıkış), Şarj süresi = 158dk ( ölçüm süresi)
A32'den önce Technopat kullanıyor muydunuz?
Evet ama uzun uzadiya degil. Genelde soru sormak icin.

Ve bunu sorup oneri alacak vaktim de olmadi.

Cunku telefonum oyle bir zamanda bozuldu ki, tam bayram oncesi.. Ve ailem de tatilde. Yani evde akilli olmasa da bir tane bile yedek telefon yoktu. Iletisim icin de cep telefonu disinda evde sabit hattimiz yok.Zor durumda kalinca, bilgisayardan bir gun bakip, bu model de indirime girince, hemen aldim. 3226'ya inmisti Teknosa ve Vatan'da. Bayramda yine 3500 oldu.

Evet ama uzun uzadiya degil. Genelde soru sormak icin.

Ve bunu sorup oneri alacak vaktim de olmadi.

Cunku telefonum oyle bir zamanda bozuldu ki, tam bayram oncesi.. Ve ailem de tatilde. Yani evde akilli olmasa da bir tane bile yedek telefon yoktu. Iletisim icin de cep telefonu disinda evde sabit hattimiz yok.Zor durumda kalinca, bilgisayardan bir gun bakip, bu model de indirime girince, hemen aldim. 3226'ya inmisti Teknosa ve Vatan'da. Bayramda yine 3500 oldu.
Ne kadar oldu alalı?

Always on Display modunu hic kullanmadim, gereksiz sarj bitirdigi icin. Ancak test ederim, tesekkurler bilgi icin.
Bildirim çubuğunda da kontrol edebilirsiniz. Ayrıca super amoled ekrana sahip cihazınız var, sadece gerekli olan pikseller calistirilip geri kalanlar kapatıldığı için şarjı çok az etkiler. Rica ederim.

Geri
Yukarı