A32 pil kullanimi normal mi?

@Hank J Wimbleton, kapağı açılmıyor. Bilen birinin aletlerle cihazı sökmesi gerekli.

@Ellie Williams, o tarz şeylere girmeyi gerekli görmüyorum. Belki iyileştiriyordur pil sağlığını ancak o farkta dikkate değer bir fark olmaz. Uzun süre o telefonla idare edecekseniz bir kere pil değişimi şart olacak.

Yani konudan anladigim kadariyla; Şu anki pil sagligim normal, 1 sene gibi bir süre içinde bataryanin köreldiğini hissetmeye başlayabilirim ve bataryami Samsung yetkili servislerinde veya telefoncularda değistirtebilirim. Dogru mudur?

@Hank J Wimbleton, kapağı açılmıyor. Bilen birinin aletlerle cihazı sökmesi gerekli.

@Ellie Williams, o tarz şeylere girmeyi gerekli görmüyorum. Belki iyileştiriyordur pil sağlığını ancak o farkta dikkate değer bir fark olmaz. Uzun süre o telefonla idare edecekseniz bir kere pil değişimi şart olacak.

Uzun sure derken ne kadar uzun hocam. Ve pil degisimi ne kadardir? Son sorumu sormus olayim artik :D

@Hank J Wimbleton, 3-4 sene. Pil fiyatları değişken, sormanız lazım. Sanırsam telefonlarla aranız pek yok. Şunu eklemek istiyorum; Mobil verideyken cihaz Wi-Fi'a göre daha fazla pil çeker. 4-5 saate kadar düşebilir ekran açık süresi. Endişelenmeyin, mobil verinin yapısı gereği daha fazla pil yer.

@Ellie Williams, o tarz şeylere girmeyi gerekli görmüyorum. Belki iyileştiriyordur ancak o farkta dikkate değer bir fark olmaz. Uzun süre o telefonla idare edecekseniz bir kere pil değişimi şart olacak.
Maalesef oluyor hocam. %20'nin altına inildiği zaman pilin içindeki kimyasallar bozulmaya başlıyor, bu da full şarj kapasitesini dizayn kapasitesinin altına indirmeye başlıyor; kısaca ömründen yiyor.

Ben de herkes gibi "Ne olacak?" kafasındaydım, ancak yeni aldığım laptopun pilinin ömründen 6 ayda 10.000 MHw yiyince aklım başıma geldi. Ondan sonra laptopum da dahil her cihazımda bu hususlara dikkat etmeye başladım ve gerçekten de işe yaradı. Mesela şu an pilimin full şarj kapasitesi, yukarıdaki konuyu açtığım kapasite ile neredeyse aynı, pil süresi de aynı gidiyor.

Boşuna dil dökmüyorlarmış. Ben de forumda gördüğüm her yere yayıyorum.

@Hank J Wimbleton, 3-4 sene. Pil fiyatları değişken, sormanız lazım. Sanırsam telefonlarla aranız pek yok. Şunu eklemek istiyorum; Mobil verideyken cihaz Wi-Fi'a göre daha fazla pil çeker. 4-5 saate kadar düşebilir ekran açık süresi. Endişelenmeyin, mobil verinin yapısı gereği daha fazla pil yer
4-5 saate mi düşer 4-5 saat mi düşer hocam?

Maalesef oluyor hocam. %20'nin altına inildiği zaman pilin içindeki kimyasallar bozulmaya başlıyor, bu da full şarj kapasitesini dizayn kapasitesinin altına indirmeye başlıyor; kısaca ömründen yiyor.

Ben de herkes gibi "Ne olacak?" kafasındaydım, ancak yeni aldığım laptopun pilinin ömründen 6 ayda 10.000 MHw yiyince aklım başıma geldi. Ondan sonra laptopum da dahil her cihazımda bu hususlara dikkat etmeye başladım ve gerçekten de işe yaradı. Mesela şu an pilimin full şarj kapasitesi, yukarıdaki konuyu açtığım kapasite ile neredeyse aynı, pil süresi de aynı gidiyor.

Boşuna dil dökmüyorlarmış. Ben de forumda gördüğüm her yere yayıyorum.
Her halükarda o pil bir kere değiştirilecek. Paranoyaklık olarak görüyorum. 85% ayarını açtım telefonumda ancak gereksiz bence.

@Hank J Wimbleton, yarı yarıya fark eder sanırsam Wi-Fi'a göre. Bir de gün içinde boşta pil tüketecegi için 3-4 saat civarına düşebilir.

Her halükarda o pil bir kere değiştirilecek. Paranoyaklık olarak görüyorum. 85% ayarını açtım telefonumda ancak gereksiz bence.

@Hank J Wimbleton, yarı yarıya fark eder sanırsam Wi-Fi'a göre. Bir de gün içinde boşta pil tüketecegi için 3-4 saat civarına düşebilir.

Sağ olun hocam yardimlariniz için iyi geceler :)

Paranoyaklıktan ziyade 1,5/2 sene sonra vereceğiniz yüzlerce lirayı vermemeniz için bir tedbir. Çünkü sadece 1 şey yapmamanızı öneriyorum, o da %20'nin altına inmemeniz. Tek önemli husus bu, diğerleri kişinin tercihine(paranoyaklığına :)) bağlı. Sıcaklık, %100 şarj gibi unsurlar bütün bir ekmekten kırıntı kadar alırken %20 olayı büyük bir lokma alıyor resmen.

Kullanım grafikleriyle kanıtlayabileceğim şeyler bunlar. Yine de herkesin kendi cihazı, silah zoruyla iş yaptıramam ya.

Yeni konular

Geri
Yukarı