S23 Pil kullanımım normal mi?

astralwie

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar, Samsung Galaxy S23 model telefon almıştım ve üç gündür kullanıyorum ancak pil değerlerinde/kullanımında bir sıkıntı mı var, benim mi beklentilerim gereğinden fazlaydı emin değilim. Dün olan kullanımımda tüketilen batarya ekran görüntüsünde olduğu gibi, ağırlıklı olarak dersime giderken metroda müzik dinleyerek (bluetooth açıktı, kablosuz kulaklık kullanıyorum) kullandım, gün içerisinde totalde 2-3 saat müzik dinlemişimdir. Konum servisleri açıktı, çok fazla batarya gittiği için bir de kapatayım bu sefer nasıl olacak diye günün yarısında kapattım ancak yine hala çok hızlı bitiyor şarjım gibi hissediyorum, benim beklentilerim mi gereğinden fazlaydı veya bir sıkıntı mı var bilmiyorum. Pil kullanımı 67% ekran açık kalma süresi ise 3 saat 23 dakika diyor, bluetooth ve konum açık iken dinlediğim müzik ekran açık kalma süresi olarak sayılmıyor sanırım ama yine de çok fazla bir pil kullanımı değil mi? Samsung'un kendi uygulamasından batarya sağlığı testi yaptım ancak normal dedi, başka bir uygulamadan bir test veya daha detaylı ekran görüntüsü iletmemi isterseniz memnuniyetle yaparım. Batarya kullanımı sizce normal mi, yoksa ne gibi bir durum izlemeliyim? Telefonu orta parlaklıkta ve 120 hz de kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• bbb.png
    bbb.png
    133,2 KB · Görüntüleme: 97
Son düzenleyen: Moderatör:
Samsung yeni modellerde ilk birkaç gün yüksek pil kullanımının yüksek olduğu tarzında bir açıklama yapmıştı diye hatırlıyorum. Bende A54 var ilk gün 10 saati geçmeyen ekran sürem 2 ay aradan sonra 1 günü kurtarıyor. Tavsiye olarak pil seviyesi 15 altında inmeden şarja tak. Kontrol panelinde "pili korur" diye bir seçenek var. Onu açarsanız şarj işlemini %85e kadar sınırlar. Uzun vadede pil ömrünü korursun böylece.

Merhaba, Samsung Galaxy S23 model telefon almıştım ve üç gündür kullanıyorum ancak pil değerlerinde/kullanımında bir sıkıntı mı var, benim mi beklentilerim gereğinden fazlaydı emin değilim. Dün olan kullanımımda tüketilen batarya ekran görüntüsünde olduğu gibi, ağırlıklı olarak dersime giderken metroda müzik dinleyerek (Bluetooth açıktı, kablosuz kulaklık kullanıyorum) kullandım, gün içerisinde Total'de 2-3 saat müzik dinlemişimdir. Konum servisleri açıktı, çok fazla batarya gittiği için bir de kapatayım bu sefer nasıl olacak diye günün yarısında kapattım ancak yine hala çok hızlı bitiyor şarjım gibi hissediyorum, benim beklentilerim mi gereğinden fazlaydı veya bir sıkıntı mı var bilmiyorum. Pil kullanımı 67% ekran açık kalma süresi ise 3 saat 23 dakika diyor, Bluetooth ve konum açık iken dinlediğim müzik ekran açık kalma süresi olarak sayılmıyor sanırım ama yine de çok fazla bir pil kullanımı değil mi? Samsung'un kendi uygulamasından batarya sağlığı testi yaptım ancak normal dedi, başka bir uygulamadan bir test veya daha detaylı ekran görüntüsü iletmemi isterseniz memnuniyetle yaparım. Batarya kullanımı sizce normal mi, yoksa ne gibi bir durum izlemeliyim? Telefonu orta parlaklıkta ve 120 Hz de kullanıyorum.

İlk 2-3 hafta oturmasını bekleyin.
Ondan sonra sorununuz çözülecektir.

Samsung yeni modellerde ilk birkaç gün yüksek pil kullanımının yüksek olduğu tarzında bir açıklama yapmıştı diye hatırlıyorum. Bende A54 var ilk gün 10 saati geçmeyen ekran sürem 2 ay aradan sonra 1 günü kurtarıyor. Tavsiye olarak pil seviyesi 15 altında inmeden şarja tak. Kontrol panelinde "pili korur" diye bir seçenek var. Onu açarsanız şarj işlemini %85e kadar sınırlar. Uzun vadede pil ömrünü korursun böylece.

Normal sayılabilir. Ortalama 4/5 saat görenler var.
İlk 2-3 hafta oturmasını bekleyin.
Ondan sonra sorununuz çözülecektir.
Aynen pili korur seçeneğini kullanıyorum, teşekkür ederim ayrıca yorumlarınız için de. Şimdilik bekleyeyim o zaman, zamanla daha da artacağını umuyorum.

hangi ayarları kullanıyorsunuz, 60hz ve güç tasarrufu modu mu açık?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı