A320 anakartlar neden önerilmiyor?

theFaceless

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Budapeşte
Forumlarda, sosyal bölümünde sürekli A320 anakart kötüleniyor sebebini anlayamadım. Neden önerilmiyor? Kardeşime sistem topladım Gigabyte A320M S2H modelini kullandım M.2 slotu da var. E kullanılan ekran kartı giriş seviyesi GTX 1650 Super işlemciye zaten hız aşırtma yapmıyoruz buna rağmen neden önerilmiyor? Yapılacak tek yükseltme bir adet daha 8GB bellek eklemek olacak onun dışında sistemi yenilersek anakartı da yenileriz. Hız aşırtma dışında neden önerilmiyor? İlerleyen zamanlarda önü daha güçlü işlemciler için kapalı diye mi yoksa başka bilmediğimiz bir şeyler mi var?

Girişin de giriş seviyesi bir kart olduğu için. Mesela R5 1600 AF işlemciniz var. Yükseltme yapmak istiyorsunuz R5 3600 alarak. Nolur söyleyin B450 + R5 3600 mü daha mantıklı A320 + R5 3600 mü?
İleride overclock da yapmak isteyebilirsiniz yeni oyunlara yetmez, darboğaz sıkıntıları olursa.

4. nesil işlemcileri desteklemiyor, yeterli faz sayısı yok, birçok özelliği kısıtlı B450'lere göre, Ryzen işlemciler için O.C. desteği sunmuyor, güçlü işlemciler ile kullanılması pek uygun değil, bazı A320 anakartlarda M.2 yuvası da yok.

Girişin de giriş seviyesi bir kart olduğu için. Mesela R5 1600 AF işlemciniz var. Yükseltme yapmak istiyorsunuz R5 3600 alarak. Nolur söyleyin B450 + R5 3600 mü daha mantıklı A320 + R5 3600 mü?
İleride overclock da yapmak isteyebilirsiniz yeni oyunlara yetmez, darboğaz sıkıntıları olursa.
Yazıda belirtmiştim bu durumu yükseltme yapılmayacak, overclock yapılmayacak diye. Bu duruma rağmen önerilmemesinin bir sebebi var mı? Olay sadece ileriye dönük olması ve hız aşırtma durumunun avantaj sağlaması mı?
4. nesil işlemcileri desteklemiyor, yeterli faz sayısı yok, birçok özelliği kısıtlı B450'lere göre, Ryzen işlemciler için O.C. desteği sunmuyor, güçlü işlemciler ile kullanılması pek uygun değil, bazı A320 anakartlarda M.2 yuvası da yok.
Özetle A320 anakartlarda herhangi bir sorun yok yani değil mi? Olay ileriye dönük olmaması, güçlü işlemcileri desteklememesi.

Yazıda belirtmiştim bu durumu yükseltme yapılmayacak, overclock yapılmayacak diye. Bu duruma rağmen önerilmemesinin bir sebebi var mı? Olay sadece ileriye dönük olması ve hız aşırtma durumunun avantaj sağlaması mı?

Özetle A320 anakartlarda herhangi bir sorun yok yani değil mi? Olay ileriye dönük olmaması, güçlü işlemcileri desteklememesi.
''Sorunlu'' olarak lanse edilecek bir yanı yok fakat dediğim gibi fazla giriş seviyesi kalıyor. Birçok özellikten de mahrum, aradaki fiyat farkı az iken B450 altına düşmek pek mantıklı olmaz.

Giriş seviyesi bir PC yapacaksınızdır, R3 işlemci kullanılacaktır, A320 alınabilir.

4. nesil desteği yok. OC desteği yok. Neredeyse 2-3 tanesi haricinde M.2 yuvası yok. Giriş seviyesi. 2 Tane RAM yuvası geleceğe dönük değil.
Hayır, bir sorunu yok. Geleceğe dönük değil ve OC desteği yok.

Bütçe kısıtlı olunca 100 lira bile fazla geliyor arkadaşlar bütçe fazla olsa tabii ki de B450 tercih ederiz. A320 Kullanıcısıyım :)

Yeni konular

Geri
Yukarı