A320 tip eğitimi için Simulator önerisi

558memoli

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Bol Diplomalı Çok Bilmiş İşsizin Biri
İyi akşamlar konu buraya mı açacağımı bilemedim. Yanlış yer ise doğru yere taşınırsa sevinirim.

Kardeşim bugün benden Microsoft Flight Simulator 2020 almamı istedi. Almadan önce danışayım dedim.

Kendisi A320 tip eğitimine yeni başladı.

Sizlere birkaç sorusu var buralarda deneyimli kişiler olduğunu biliyorum yardımcı olursanız sevinirim.

1) Son Simulator mfs 2020 faydalı olur mu? Uçak sistemleri bire bir aynı mı?
2) MCDU için birebir emülatör/simülatör nereden bulabilirim?
3) FMS'i öğrenmekte zorlanıyorum kolaylaştırmak için neler yapabilirim?

Nerde eğitim alıyor acaba?
Son Simulator mfs 2020 faydalı olur mu? Uçak sistemleri bire bir aynı mı?
Faydalı olur evet. En azından kokpite ve kontrollere aşina olmasını sağlar. Ama onu yapabiliyor diye gerçek simülatörle aynı sanmasın sakın.
MCDU için birebir emülatör/simülatör nereden bulabilirim?
O zaten çok standart olduğu için ayrıca almanıza gerek yok bence.
FMS'i öğrenmekte zorlanıyorum kolaylaştırmak için neler yapabilirim?
YouTube’da detaylı öğretici videoları var. Bir de bazı havacılık forumlarında eğitim linkleri var. Onları okuyarak ve izleyerek bilgi sahibi olabilirsin.

İyi akşamlar konu buraya mı açacağımı bilemedim. Yanlış yer ise doğru yere taşınırsa sevinirim.

Kardeşim bugün benden Microsoft Flight Simulator 2020 almamı istedi. Almadan önce danışayım dedim.

Sizlere birkaç sorusu var buralarda deneyimli kişiler olduğunu biliyorum yardımcı olursanız sevinirim.

1) Son Simulator mfs 2020 faydalı olur mu? Uçak sistemleri bire bir aynı mı?
2) MCDU için birebir emülatör/simülatör nereden bulabilirim?
3) FMS'i öğrenmekte zorlanıyorum kolaylaştırmak için neler yapabilirim?
Xp11 veya mfs2020 kurabilirsin mfs2020 fiyat tuzlu ama çok güzel araşarda eğlenceli aktiviteleri var bende 737 pmdg üzerine çalışıyorum a320 ile pek denemeyim yok ama tek bildiğim şey var aşuru gerçekci mfs2020 fmc de çözersin vfr ıfr uçuşuda söksrsin çok rahat edersin xp11 ise a320 yok diye biliyorum ama geçen günlerde xp 12 çıktı onu pek bilmiyorum ama onunda 320 sş baya detaylı olduğunu duydum üstelik xp 12 a330 da var fakat xp de mouse ile kontrol varlen mfs2020 ds mouse ile kobtol yok ya joysticj yada klavtedeki num tuşları ile sürüceksin

MFS 2020'deki standart A320 Neo yerine Flybywire'ın yaptığı A320NX modunu öneririm, çok daha detaylı ve gerçekçi bir model. MCDU sistemi MFS'de bulunuyor, oyunu kolay anlamanın yolu videolar izlemek ve uçuş yaparak ustalaşmak. Oyunda ben sadece uçuş yaparak deneyim kazandım, bir süre sonra heryşeyi kendiniz halledebilir vaziyete geleceksiniz. (Not: Ben MCDU kullanmıyorum çünkü bana biraz karmaşık geliyor.)

Ekstra olarak gerçekçi bir uçuş deneyimi için Airbus tarzı bir controller almanızı öneririm ancak fiyatları biraz tuzlu.

MFS 2020'deki standart A320 Neo yerine Flybywire'ın yaptığı A320NX modunu öneririm, çok daha detaylı ve gerçekçi bir model. MCDU sistemi MFS'de bulunuyor, oyunu kolay anlamanın yolu videolar izlemek ve uçuş yaparak ustalaşmak. Oyunda ben sadece uçuş yaparak deneyim kazandım, bir süre sonra heryşeyi kendiniz halledebilir vaziyete geleceksiniz. (Not: Ben MCDU kullanmıyorum çünkü bana biraz karmaşık geliyor.)

Ekstra olarak gerçekçi bir uçuş deneyimi için Airbus tarzı bir controller almanızı öneririm ancak fiyatları biraz tuzlu.
Bir yıldan fazla olmuş hocam, konuda bahsi geçen dostumuz çoktan aktif olarak havayolunda uçan bir pilottur.

Sisteminiz kaldıracaksa MSFS2020 tercih edebilirsiniz içerisinde default gelen Airbus tabi ki çok eksik ve yetersiz ancak ücretsiz flybywire a320 modunu temin edip kurun profesyonel modellemedir, fenix satın almanıza hiç gerek yok. Geliştirme ekibinde çalışan bir Türk developer ağabey Berlin'de havacılık ve uzay fakültesinde araştırma görevlisi.

Ek bir alternatif de önereyim. P3D için FSLABS tercih edebilirsiniz yine çok profesyonel ancak ücretli yazılımdır ve en az FS20 kadar kuvvetli sistem gerektirir.

Geri
Yukarı