A320'den B450'ye geçilir mi?

Bu arada bende de A320M var. Normal bir kullanıcıyım sadece CS:GO oynuyorum desem yeridir. Gerçekten M2 SSD bu kadar fark eder mi? Aldığıma değmiş der miyim ben? Normal kullanıcıyım öyle düşünün arada bir açıyorum bilgisayarı.

Şuan Kioxia Exceria SSD var.

Bu arada bende de A320M var. Normal bir kullanıcıyım sadece CS:GO oynuyorum desem yeridir. Gerçekten M.2 SSD bu kadar fark eder mi? Aldığıma değmiş der miyim ben? Normal kullanıcıyım öyle düşünün arada bir açıyorum bilgisayarı.

Şu an Kioxia Exceria SSD var.

SSD hızınızı öğrenmemiz gerekiyor. Eğer SSD niz hızlıysa çok az fark eder. Eğer yavaş bir SSD kullanıyorsanız çok fark eder.
SSD hızınızı öğrenmek için bu programı kurun CrystalDiskMark

Apu kullanıyorum elimdeki monitörde HDMI var mecbur VGA kullanıyorum monitörün çoğu fonksiyonunu kullanamıyorum sırf bu yüzden

Sisteminizi ileride güncelleyecekseniz mantıklı bir seçim olur. İşlemci soketleri tahminimce uyuyordur (AM4 diye düşünüyorum)

Gündelik multimedya, internet, hatta oyun vb işler için iyi bir ssd ile m2 arasında farkı hissetmezsiniz... (youtube dan M2 ile SSD windows açılış sürelerine bakabilirsiniz, neredeyse sistem aynı sürede açılıyor) Ne zaman ki GB lık büyük dosyaları diske yazdırma, okuma ihtiyacınız olur, o zaman iyiki M2 var dersiniz...

Yine overclock yapmayacaksanız, A320 chipset anakarttan B450 ye geçmenizin bir anlamı yok bana göre... İleriye dönük bir adım olmayacağı görüşündeyim...

maxresdefault.jpg

Geri
Yukarı