A320M anakart için ekran kartı önerisi

HARDMehmet3332

Hectopat
Merhaba şu an sistemimde RX570EKRan kartı.
A320M anakart.
Ryzen 3 2200G işlemci.
16 GB RAM.
500W PSU var.
Bu sistem oyun oynatıyor. Fakat artık tasarım için NVIDIA'ya geçmek istiyorum. Çünkü AMD'nin hiçbir 3D tasarım programında desteği bulunmuyor. Hiçbir pluginle çalışılmıyor. Bütçe fark etmez. Ekran kartını NVIDIA'ya güncellemek yeterli olur m? U tasarım için darboğaz gibi durumları da anlatırsanız sevinirm.

Hocam anakartı BIOS ile güncelleyip daha güçlü bir işlemci ile 3000 serisi bir kart almanız daha iyi olur. Tabii bütçenizi aşmıyorsa

Uygun bütçeli arıyorsanız R5 5500 tercih edilebilir. 2060 yerine daha üst seviye kartlar da alabilirsiniz böylece. Ki 2060 artık sıfır alınacak kart değil zaten. Çok eski.

Ben darboğaz mevzunu bilmediğim için bütün parayı ekran kartına ayırırım diye düşünmüştüm ama şimdi işlemcide almam gerektiğini anlayınca 2060 seviyelerine indim uygun fiyatlı diye Intel tarafında önerebileceğiniz işlemci var mı?

Uygun bütçeli arıyorsanız R5 5500 tercih edilebilir. 2060 yerine daha üst seviye kartlar da alabilirsiniz böylece. Ki 2060 artık sıfır alınacak kart değil zaten. Çok eski.

Hocam yazmayı unuttum elimde bir de i5 9400F işlemci de var bununla hangi kartları kullanabilirim acaba PSU yine 500W darboğaz olmadan nereye kadar çıkabilirim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı