Çözüldü A320M-F sistemde 1 uzun 2 kısa bip sesi ve görüntü gelmemesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

429681

Centipat
İki saat önce sorunsuz oyun oynadığım sistemimi bir saat önce masa altından masaüstüne taşıdım ve çok tozlu yerlerini sildim. Şimdi bilgisayarı açmak istediğimde önce bir uzun sonra iki kısa bip sesi geliyor ve monitöre görüntü gelmiyor. Sistemim: Ryzen 3 3100, A320M-F, RX 570,

Çözüm
Bir uzun ve iki kısa bip RAM ile alakalı soruna işaret. Lütfen RAM'leri çıkarın ve tekrar takın. Yine olmazsa tek RAM ile sistemi çalıştırın.
Bir uzun ve iki kısa bip RAM ile alakalı soruna işaret. Lütfen RAM'leri çıkarın ve tekrar takın. Yine olmazsa tek RAM ile sistemi çalıştırın.

Çözüm
RAM'den kaynaklı demişsiniz ama ekran kartı olabilir.
Anakarta göre değişiyor. Benim anakartımda sorun RAM'i işaret ediyor.

RAM'i farklı slota taktığımda ve RAM'i çıkarıp sistemi çalıştırdığımda aynı sorunu yaşıyorum. Yeni RAM almaktan başka şansım yok sanırım, değil mi? @Enes3078 @Sissu @Vavien.

Anakarta göre değişiyor. Benim anakartımda sorun RAM'i işaret ediyor.

RAM'i farklı slota taktığımda ve RAM'i çıkarıp sistemi çalıştırdığımda aynı sorunu yaşıyorum. Yeni RAM almaktan başka şansım yok sanırım, değil mi? @Enes3078 @Sissu @Vavien.
Olabilir. Bende de aynı sorun oldu, ekran kartını değiştirdim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunum çözüldü, yazdıklarım aynı sorunu yaşayanlara ithafen.

Bir uzun iki kısa bip sesi benim anakartımda RAM sorunu demek, sizde durum farklı olabilir. Önce bilmiyorsanız kendi anakartınızı öğrenin. Örneğin bir uzun iki kısa bip sesine birçok yerde ekran kartı sorunu yazıyordu ama benim anakartıma göre sorun RAM'di. Eğer sizin de sorununuz RAM ise RAM'i çıkarıp takın, farklı slotlara takın. Takmanıza rağmen hala sorun yaşıyorsanız ya RAM'inizde sorun vardır ya da tam oturtamamışsınızdır. Ben birkaç kez takıp çıkarmama rağmen olmayınca RAM'de sorun olduğunu düşündüm. Ancak tekrar denedim ve RAM'e çok baskı uyguladım, sorun çözüldü.

Yeni konular

Geri
Yukarı