A320M-K anakarta RX 6900 XT takılır mı?

Rolex26

Kilopat
Daha fazla  
RX 6900 XT ekran kartı almayı düşünüyorum bayramdan sonra. Şu an kullandığım sistemdeki anakart ile sıkıntı yaşar mıyım? Kısa vadede 2 hafta sonra düzgün bir anakart alacağım. 2-3 hafta idare edebilir mi beni A320M-K anakartı? Bayramdan sonra PSU ve RX 6900 XT almayı dusunuyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Takılır hocam. Burada sıkıntı yok fakat hızı 3.0 olur ve besleyecek işlemci de gerekir. A320 bunun için nasıl olur bilemedim.

1-2ay ıcerısınde işlemci upgrade yapacağım dedıgım gibi kısa vadede sorun olmazsa yeterli benim için 5600 almayı dusunuyorum. İşlemci için yeterli olur mu yoksa 5800X almak gerekir mi, o kadar fiyat farkına değer mi, şu an 2K monitör kullanıyorum.

O ekran kartını alacağına şuan kullandığın sistemi satıp tamamen yeni bir sistem alman daha mantıklı.
Paranı daha mantıklı harcamış olursun.

Çünkü 1440p bile kullansan keyifli oyun deneyimi yaşayamayacaksın.

RX 6900XT hazır sistemleri alacak bütçem yok şu an için yavas yavaş upgrade etmeyi dusunuyorum sistemi.

2K monitör ile 5800X yeterli olabilir. Fakat ileride anakartı da değiştirin derim. Daha sağlam VRM olan OC yapılabilecek bir anakart daha iyi olur.

Oyun oynatmayacak şekilde darboğaz olur mu? 60-70 FPS alırım diye düşünmüştüm.
Ryzen 5 3500'in sadece 6 çekirdeği var. Multi-threading'de bulunmuyor yani sadece 6 thread halinde.
Bu yüzden darboğazı iliklerinize kadar yaşayacaksınız.

1440p En yüksek ayarlarda 60 FPS sabitleyip kullanmayı deneyebilirsiniz tabi ki. %1FPS'in yüksek olacağını sanmıyorum. Yani akıcı olmayabilir oyunlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı