A320M PRO-E BIOS'a girilmiyor

Skairipa

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, MSI A320M PRO-E anakartım var. Bu anakartı ilk aldığımda Ryzen 5 2600 serisini desteklemediği için MSI'a güncellemeleri için gönderdim. Güncellediler ve sorunsuz bir şekilde kullanıyordum. BIOS'a girip RAM'lerin MHz değerlerini değiştirebiliyordum. Aradan yaklaşık 1 yıl geçtiğinde BIOS'a girmek istediğimde siyah ekranda kaldığımı fark ettim. Beklesem de hiç görüntü gelmiyor, kasa çalışıyor. Reset attığımda bilgisayar normal bir şekilde açılıyor. Dolayısıyla BIOS'umu güncelleştirmeyi denedim, MSI Live Update 6 indirdim. BIOS Update sekmesi altında otomatik tarama yaptım; BIOS son versiyon. Güncellemeye gerek yok diyen bir pencere çıkıyor. Anlamadığım nokta BIOS'um güncel ise neden BIOS'a giremiyorum?

MSinfo32'de gözüken BIOS sürümü ve tarihi: American Megatrends Inc. H. 20 - 22/01/2019

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Windows'tan BIOS'a girmeyi denediniz mi ?
Fastboot bazen sizin probleminize sebep olabiliyor, dönüştürücüler de bazen buna sebep oluyor.

Dönüştürücü kullanmıyorum. Attığınız videodaki adımları da denedim yine aynı sonuç. Tahminimce monitöre güç gelmiyor, çünkü siyah ekran değil hiç ekranda ışık yok. Windows'taki şifre yazma ekranı geldiğinde sağ üstte monitörle ilgili HDMI yazısı çıkıyor güç bu esnada geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı