Çözüldü MSI A320M-A Pro anakartta BIOS'a girilmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

basar ab

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
8 gb 3200mhz tek kanal
İşlemci
athlon 3000g
Windows 11 kurulu olan bilgisayarıma Valorant indirdim ve oyunun girişinde bir hata aldım bu hata Secure Boot ve TPM 2.0 ile ilgiliydi bende bunu çözmek için BIOS'a girdim.
TPM'i açtım ama Secure Boot için CSM ayarını UEFI yapmam gerekiyordu yaptım bir hata verdi YouTube'dan yardım alarak bu CSM hatasını yeniden başlatarak çözdüklerini gördüm yeniden başlattım ve del F2 tuşlarına bastığımda BIOS gelmiyor ayrıca açılırken anakartın simgesi artık çıkmıyor yardım edin:(

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Windows 11 kurulu olan bilgisayarıma Valorant indirdim ve oyunun girişinde bir hata aldım bu hata Secure Boot ve TPM 2.0 ile ilgiliydi bende bunu çözmek için BIOS'a girdim.
TPM'i açtım ama Secure Boot için CSM ayarını UEFI yapmam gerekiyordu yaptım bir hata verdi YouTube'dan yardım alarak bu CSM hatasını yeniden başlatarak çözdüklerini gördüm yeniden başlattım ve del F2 tuşlarına bastığımda BIOS gelmiyor ayrıca açılırken anakartın simgesi artık çıkmıyor yardım edin:(

BIOS jumperi ile BIOS'u resetlemeyi deneyin.
Ayrıca BIOS güncellemesi yapın tüm gerekli ayarlar default olarak gelecektir.
Elinizde hiç ekran kartının (sisteme takılı olan veya yedek/eski) olmadığını kabul ediyorum, 24 pin güç bağlantısının yukarısında 4 tane LED olmalı. Hangileri nasıl yanıyor? (Olmadığının farkındayım ama belkide vardır)
Bilgisayarın önce JBAT1 pinlerini 5-10 saniye kısa devre (2 ince dik metal çubuğu birbirine değdirin) edin. Sonra pize takılı olan güç kablosu, 24 pin güç bağlantısı ve BIOS pilini çıkarın. Daha sonra JBAT1 pinlerini bir daha 5-10 saniye kısa devre edin. 300 saniye bekleyin. Çıkardığınız parçaları geri takın. BIOS sıfırlanmış olmalı.
JABT1 pini ekran kartının altında, BIOS pilinin şağ üst köşesinde olmalı.
Screenshot 2022-05-06 014403.png
Screenshot 2022-05-06 014359.png

Sonuç?

Son düzenleme:
Elinizde hiç ekran kartının (sisteme takılı olan veya yedek/eski) olmadığını kabul ediyorum, 24 pin güç bağlantısının yukarısında 4 tane LED olmalı. Hangileri nasıl yanıyor? (olmadığının farkındayım ama belki de vardır)
Bilgisayarın önce jbat1 pinlerini 5-10 saniye kısa devre (2 ince dik metal çubuğu birbirine değdirin) edin. Sonra pize takılı olan güç kablosu, 24 pin güç bağlantısı ve BIOS pilini çıkarın. Daha sonra jbat1 pinlerini bir daha 5-10 saniye kısa devre edin. 300 saniye bekleyin. Çıkardığınız parçaları geri takın. BIOS sıfırlanmış olmalı.
Jabt1 pini ekran kartının altında, BIOS pilinin şağ üst köşesinde olmalı.Eki Görüntüle 1379548Eki Görüntüle 1379547
Sonuç?

Teşekkür ederim.

Sorunu çözdüm. Bilgisayarın BIOS'unu resetleyip Windows 10 kurdum yine de yardımlarınız için teşekkür ederim.
Konu kitlensin lütfen.

Yeni konular

Geri
Yukarı