Çözüldü MSI A320M-A Pro anakartta BIOS'a girilmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

basar ab

Yoctopat
Daha fazla  
RAM
8 gb 3200mhz tek kanal
İşlemci
athlon 3000g
Windows 11 kurulu olan bilgisayarıma Valorant indirdim ve oyunun girişinde bir hata aldım bu hata Secure Boot ve TPM 2.0 ile ilgiliydi bende bunu çözmek için BIOS'a girdim.
TPM'i açtım ama Secure Boot için CSM ayarını UEFI yapmam gerekiyordu yaptım bir hata verdi YouTube'dan yardım alarak bu CSM hatasını yeniden başlatarak çözdüklerini gördüm yeniden başlattım ve del F2 tuşlarına bastığımda BIOS gelmiyor ayrıca açılırken anakartın simgesi artık çıkmıyor yardım edin:(

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Windows 11 kurulu olan bilgisayarıma Valorant indirdim ve oyunun girişinde bir hata aldım bu hata Secure Boot ve TPM 2.0 ile ilgiliydi bende bunu çözmek için BIOS'a girdim.
TPM'i açtım ama Secure Boot için CSM ayarını UEFI yapmam gerekiyordu yaptım bir hata verdi YouTube'dan yardım alarak bu CSM hatasını yeniden başlatarak çözdüklerini gördüm yeniden başlattım ve del F2 tuşlarına bastığımda BIOS gelmiyor ayrıca açılırken anakartın simgesi artık çıkmıyor yardım edin:(

BIOS jumperi ile BIOS'u resetlemeyi deneyin.
Ayrıca BIOS güncellemesi yapın tüm gerekli ayarlar default olarak gelecektir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BIOS jumperi ile BIOS'u resetlemeyi deneyin.
Ayrıca BIOS güncellemesi yapın tüm gerekli ayarlar default olarak gelecektir.

Çözüm

1651765800823.png

Shift tuşuna basarken yeniden başlatın. Açılan ekranda gelişmiş seçeneklerden "UEFI donanım yazılım ayarları" sekmesine giriş yapın. Sizi otomatik olarak BIOS ekranına atacaktır.

BIOS'a giremiyorsanız ilk olarak yapmanız gereken, BIOS pilini çıkartıp takıp tekrar girmeyi denemektir. Girmez ise jumper sıfırlama işlemini yapın. Hala olmaz ise anakarta bağlı parçaları söküp BIOS pilini çıkartın, sonra çıkarttığınız parçaları tekrar takıp yeniden deneyin.

Eki Görüntüle 1379024

Shift tuşuna basarken yeniden başlatın. Açılan ekranda gelişmiş seçeneklerden "UEFI donanım yazılım ayarları" sekmesine giriş yapın. Sizi otomatik olarak BIOS ekranına atacaktır.

Bunu denedim ancak bu yaptığım son ayarlardan sonra ekran Windows açılmadan açılmıyor
BIOS'a giremiyorsanız ilk olarak yapmanız gereken, BIOS pilini çıkartıp takıp tekrar girmeyi denemektir. Girmez ise jumper sıfırlama işlemini yapın. Hala olmaz ise anakarta bağlı parçaları söküp BIOS pilini çıkartın, sonra çıkarttığınız parçaları tekrar takıp yeniden deneyin.
aslında bunu denemiştim ve başarılı olmuştum ancak bios ayarları sıfırlandığında secure bootu tekrar açamıyordum hiçbir çarem kalmazsa deneyeceğim tekrar teşekkür ederim

Geri
Yukarı