A320M S2H rev 1.0 R5 5500 güncel BIOS ekran vermiyor

Teknik Bilgisel

Hectopat
Daha fazla  
Anakartım A320M S2H BIOS son sürüm serviste yüklendi geldi. Diğer parçalar sağlam ama hiçbir şekilde görüntü alamıyorum anakartın da bütün bileşenleri sağlam ama ne hikmetse görüntü vermiyor. Bilgisayarcıya bıraktım, bu model BIOS desteklese de R5 5500 ile görüntü vermeyeceğini söylüyor. Sizce ne yapmalıyım? Sitesinde F55 sürümüyle destek geldiğini söylüyor ama ben son sürüm yükletsem de görüntü alamıyorum.

F56a çünkü Beta BIOS sürümü. Gigabyte BIOS'larda sürüm numarasının sonunda küçük harf var ise bu o sürümün Beta olduğunu ifade eder. F55'e geçtiğinizde sorununuz çözülecektir.
Hocam ben şimdi hiç görüntü alamadım ama servis video çekmiş sisteme yüklemiş ryzen 5 5600 ile görüntü almışlar zaten ve f55 sürümü kurulu ben 5500 ile hiç görüntü alamadım acaba sorunum neyde bilgisayarcı başka anakartda görüntü aldım diyor sıkıştım kaldım

Sorun işlemcide olabilir mi? Geriye sadece o kalıyor.
Hocam anakart satın aldım sehirimdeki bilgisayarcıdan 1500 TL ye b450 Asus Mk 2 modelini takip bios update yapıp verdiler çalıştı kaç saat oynadım bir problem defalarca kapatıp açtım gücü kestim herhangi bir problem yok diğer hiçbir parçamda ama anakartım a320m s2h ryzen 5 5500 de görüntü vermiyor servis r5 5600 ile test etmiş görüntü vermiş bu anakart 4. Kez servise gidecek garanti içinde ilk 2 kez bios çöküyor 3. Ve 4. De bu yüzden olacak anakart desteği sağlanmış ama bir türlü görüntü vermiyor en son gönderdiğimde bios chipset değişip gönderdiler yine aynı sorun devam ediyor işlemcim r5 5500 dememe rağmen artık iş uzarsa THH ye veya para iadesine ya da ürünün değişiminin yapılmasını isteyeceğim param olmasa bunalıma sokacaklar yani 40 gündür bilgisayarım yok her gidişi gelişi 15 16 gün sürüyor mağdurum...

Geri
Yukarı