A320M-S2H (rev 1.1) güncellerken check ID hatası

Ebuizm

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Forumda bu konu hakkında çok başlık var ama net bir cevap olmadığı için tekrar soruyorum. Ben bir eğitim kurumunda çalışıyorum ve burada yaklaşık 20 adet bilgisayar var ve BIOS güncellemeleri atılmamış. Anakartları A320M-S2H (rev 1.1) ve F24 sürümünde. Öncelikle başımdan geçen bir olayları anlatmak istiyorum sizlere, buradaki sistemlerin hepsi aynı anakart A320M-S2H, ekran kartları RX 570, işlemcisi Ryzen 3 1200 ve RAM'lar 8 GB DDR4. Sistem 500W bir PSU ile beslenmeye çalışıyor. Ben de burada bozulan bir makinedeki RAM'i (RAM'ler aynı) aldım kendi çalışma kasama taktım toplamda kendi kasamda 16 GB RAM oldu. Her şey tıkır derken kendi evimde halihazırda kasam var kendi işlemcimi yükselttim, benim işlemcim R5 3600'den 5600X e çıktı. Boşta olan 3600'ü de satacaktım eğitim kurumu bize sat dediler anlaştık falan şimdi sisteme takıyorum işlemciyi ekran kartı çalışmıyor. İlk başta PSU yetmiyor herhalde dedim ama araştırdığımda BIOS sürümü güncelleme yapılması lazım diyenleri gördüm. BIOS sürümünüde güncellerken bu hata çıktı karşıma. Bu arada kasa normal R3 1200'le çalışıyor benim R5 3600 ile çalışmıyor. Bir bilen var mıdır sorun BIOS'tan mı PSU'dan mı? BIOS'tan ise ID hatasını nasıl çözeriz bazı arkadaşlar sistemi satmışlar konu kapanmış gibi duruyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı