Çözüldü A320M ve GTX 1050 Ti sistem görüntü vermiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Çağlar Bey

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba, GTX 1050 Ti ekran karti ve A320M anakartım var. Bu sabah bu sorunla karşılaştım. Dün de aynı olay olmuştu fakat süpürgeyle temizledim, sonra düzeldi. Fakat bu sefer hiçbir şekilde açılmıyor. Önce monitörde veya HDMI'da sorun var mı diye laptopa bağladım ve monitör görüntü verdi. Kasada sorun var mı bakmak için televizyona bağladım. 2. deneyişimde 15 sn falan görüntü verdi sonra gitti. Çok kez denedim fakat görüntü hiçbir cihazda gelmedi.

Ne yapmaliyim? Internetten bakinca sorunun anlasilmasi icin anakart uzerindeki yanan LED'lerden gidiyordu fakat benim anakartta hiçbir şekilde LED yanmıyordu. RAM'i temizledim slotunu değiştirdim ekran kartını tak çıkar yaptım fakat yine görüntü gelmedi. 2 şüphem var; ya RAM 8 GB oldugu icin veya arızalı olduğu için ya da ekran kartının HDMI girişi bozuldu. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam bilgisayarcıya götürdüm. Bizim Mersin'de bu aralar çok elektrik kesintisi oldu, her elektrik kesintisinden sonra jenaratör çalışıyor. Jeneratör başta yüksek volt enerji yüklüyormuş anakart ve ram ondan dolayı arıza olmuş ve bios çökmüş. Bios u tekrar kurup anakart ve rami temizlemiş. Şimdi açılıyor. Tavsiyelerin için teşekkür ederim.
Hocam özüm olarak işaretler misiniz. Ayrıca söyleseydiniz ya hocam. Statik enerji olmuş. 😁

Geri
Yukarı