A33 vs M52

Bütçe
5500

aegeanfisk

Hectopat
Daha fazla  
Bu iki telefondan birini almak istiyorum. M52 çok öneriliyor ama batarya, ekran ve dayanıklılıkla ilgili birkaç sıkıntısı olduğunu okudum. A33'te exynoss, sanırım batarya süresi pek verimli değilmiş. Bu iki telefondan birini kullanan ya da yakını kullanan dediğim hususlarda yorum yaparsa çok sevinirim. Bütçem en fazla 5500 lira. Farklı önerilere de açığım. 2. el ve yenilenmiş istemiyorum. Benim içim kamera aşırı önemli değil, sağlamlık önemli, kronik sorun olmaması önemli, işlemci önemli(Genshin Impact düşük ayarlarda 30F PS olsa bile oynatabilmeli), güncelleme önemli, batarya ortalama olabilir bir günü çıkarsın yeter. Şimdiden yorumlar için teşekkürler.

batarya, ekran ve dayanıklılıkla ilgili birkaç sıkıntısı olduğunu okudum.
Ne gibi? Batarya konusunda Exynos 1280 verimsiz bir işlemci.
İşlemci önemli demişsin, bu durumda fazla düşünmeye gerek yok direkt M52.

Ne gibi? Batarya konusunda Exynos 1280 verimsiz bir işlemci.
İşlemci önemli demişsin, bu durumda fazla düşünmeye gerek yok direkt M52.
Hepsiburada'da biri kasası çok dayanıksız yazmış, burada da öyle bir yorum okudum, bir kaç tane de şarjın iyi gitmediği ile ilgili yorum okudum. Bir de burada ekranda siyahken karanlıkta belli olan bir sorunu okumuştum. Aslında biliyorum rakipsiz olduğunu da yine de buraya konu açmak istedim. Farklı yorumlar, bakış açıları almak istedim.

M52 Sipariş verdim. Konu kilitlenmezse görüşlerimi yazarım.

Son düzenleme:
M52 Sipariş verdim. Konu kilitlenmezse görüşlerimi yazarım.
Telefon elime geçti. Görüşlerimi aktarıyorum. Almayı düşünenlar için yararlı olabilir.
-Öncelikle çok seri ve hızlı. Bu kadar beklemiyordum. Heralde hem 120HZ ekranı hem de Snap 778G işlemcisi sayesinde.
-Oyun konusunda en ağır oyunlardan biri olan Genshin Impact'ı kurdum orta ayarlarda gayet akıcı oynatıyor.
-Ekranı harika.
-Malzeme kalıtesi beklediğimden iyi çıktı aslında. Daha eğilip bükülen dandik bir lastik bekliyodum ama beklediğimden kaliteli çıktı. Amiral gemisi premiumluğu yok ama orta segment için iyi. Bir de sim kart giriş yerinde conta gördüm. Sanırım gene bi koruma koymuşlar suya-toza karşı ama bütçeyi artırmamak için sertifika almamışlar bence. Yinede dikkatli olmak lazım.
-Kamera olarak OIS yok ama OIS benim pek işime yarayan bişi değil. Video çekmem. Arka kamera ve ön kamera bana fazlasıyla yeterli. Zaten OIS dışında A52 gibi diyorlar.
-Biraz büyük bir telefon. Benim için iyi ama fazla büyük ekran sevmiyorsanız sıkıntı olabilir ama büyüklüğüne göre hafif bir cihaz.
-Bataryası orta-iyi seviyede. Üzmez oyun-günlük kullanım karışık 1 gün gider gibi. Mutlaka koyu tema kullanıp, arka plan resmini koyu yapın. Akıcılığı düşüyor ama daha fazla ekran süresi isterseniz 60HZ'e çekin.

Kısacası büteçsine göre hakkını veriyor. Kesinlikle öneririm. Artık konu kilitlenebilir.

Telefon elime geçti. Görüşlerimi aktarıyorum. Almayı düşünenlar için yararlı olabilir.
-Öncelikle çok seri ve hızlı. Bu kadar beklemiyordum. Heralde hem 120HZ ekranı hem de Snap 778G işlemcisi sayesinde.
-Oyun konusunda en ağır oyunlardan biri olan Genshin Impact'ı kurdum orta ayarlarda gayet akıcı oynatıyor.
-Ekranı harika.
-Malzeme kalıtesi beklediğimden iyi çıktı aslında. Daha eğilip bükülen dandik bir lastik bekliyodum ama beklediğimden kaliteli çıktı. Amiral gemisi premiumluğu yok ama orta segment için iyi. Bir de sim kart giriş yerinde conta gördüm. Sanırım gene bi koruma koymuşlar suya-toza karşı ama bütçeyi artırmamak için sertifika almamışlar bence. Yinede dikkatli olmak lazım.
-Kamera olarak OIS yok ama OIS benim pek işime yarayan bişi değil. Video çekmem. Arka kamera ve ön kamera bana fazlasıyla yeterli. Zaten OIS dışında A52 gibi diyorlar.
-Biraz büyük bir telefon. Benim için iyi ama fazla büyük ekran sevmiyorsanız sıkıntı olabilir ama büyüklüğüne göre hafif bir cihaz.
-Bataryası orta-iyi seviyede. Üzmez oyun-günlük kullanım karışık 1 gün gider gibi. Mutlaka koyu tema kullanıp, arka plan resmini koyu yapın. Akıcılığı düşüyor ama daha fazla ekran süresi isterseniz 60HZ'e çekin.

Kısacası büteçsine göre hakkını veriyor. Kesinlikle öneririm. Artık konu kilitlenebilir.
Şuan telefon nasıl hocam?

Telefon çok ısınıyor mu? Bir de herhalde yanında verilen adaptör 15W ama telefon 25W hızlı şarjı var sizce hızlı şarj almak mantıklı mı?

Bence hızlı şarj adaptörü almaya gerek yok 15W yeterli bir de telefonun şarjı uzun gidiyor zaten. Telefon ısınmıyor. Ağır oyunlarda vs. ısılar gayet makul.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı