M52 vs A33

M52 modelinin de 3 yıl güncelleme desteği var A33 daha fazla güncelleme alacak.
M52 Android 11 ile geliyor, 3 yılsa en son 14'ü alacak yani. A33 Android 12 ile geliyor, en son 16'yı alacak. 2 android fazla alacak yani, arkadaşın bilgisi olsun diye söylüyorum. M52'nin güvenlik güncellemesi desteğini bilmiyorum ama A33 için 5 yıl dedi Samsung haberin olsun. @boriano

Neye göre kime göre? M52'de A33'ten farklı olarak Snapdragon işlemci var başka da aman amanlık bir artısı yok. Eksilerine gelirsek OIS yok, yazılım güncelleme garantisi yok, A33'e göre kamerası vasat kalıyor, m serisinin genel olarak malzeme kalitesi zaten ortada. Ben kimseye demiyorum ki, "A33 -her konuda- daha iyi karşılaştırmaya bile gerek yok". Ama bazı şeyleri de bilmiyorsak emin emin konuşmayalım, bilmiyorum diyebilelim bence. Arkadaşın sorusuna gelince de kamera olarak A33 daha iyi, daha güncel bir cihaz 4 yıl Android ve 5 yıl güvenlik güncellemesi alacak. Samsung bunu garanti etti. Malzeme kalitesi zaten a serisinin çok daha iyi. Exynos işlemci de kötü değil, Snapdragon'lu A52 ile karşılaştırmalarına bakmıştım mesela, yarım saniye daha geç açıyor uygulamaları en fazla o kadar.

İkisi de plastik zaten. Sensör olarak aman aman bir fark da yok. Şu güncellemelere bir doyamadınız zaten. Samsung 3 yıl Android güncellemesi sözü veriyor. Daha fazlası zarar zaten.

M52 Android 11 ile geliyor, 3 yılsa en son 14'ü alacak yani. A33 Android 12 ile geliyor, en son 16'yı alacak. 2 android fazla alacak yani, arkadaşın bilgisi olsun diye söylüyorum.
Doğru evet.

Şu an kamera incelemelerine baktım da. A33 IMX582 kullanıyorsa mümkün değil A52 modelini geçmesi. Lakin videolardan gördüğüm kadarıyla A52 modelinden daha iyi kamera. Bu da demek oluyor ki IMX582 değil. Çünkü A32 modelinde de daha iyi sensör var. A33 bir üst model, bir üst modele yılların IMX582'sini koymazlar. Teknik özellikler olarak da benziyor IMX582 sensörüne ama. 😀
A33 Exynos 1280 yüzünden batarya en büyük eksisi.

İkisi de plastik zaten. Sensör olarak aman aman bir fark da yok. Şu güncellemelere bir doyamadınız zaten. Samsung 3 yıl Android güncellemesi sözü veriyor. Daha fazlası zarar zaten.
O zaman tişört alacağımız zaman da gidelim pazardan alalım 20 liraya, mağazadan almayalım. Ne de olsa ikisi de kumaş. 😅 Ayrıca şimdi baktım, M serisi 2 yıl güncelleme alıyormuş. Yani 3 android fark olacak. Doyamadık be güncellemelere.

Son düzenleme:
O zaman tişört alacağımız zaman da gidelim pazardan alalım 20 liraya, mağazadan almayalım. Ne de olsa ikisi de kumaş. 😅 ayrıca şimdi baktım, m serisi 2 yıl güncelleme alıyormuş. Yani 3 Android fark olacak. Doyamadık be güncellemelere.

Aynen öyle doyamadınız güncellemeye. Önemli olan Android sürümünün ne kadar kararlı olduğu. Xaiomi MIUI 12.5 dağıttı. Ardından 1 ton yama yayınladı ama sorunlar bitmedi. MIUI 13 geldi daha da kötü oldu. Android 12 şu an gram stabil değil. M52 kararlı bir Android 14 sürümüne sahip olsa yeter zaten artık yeni bir şey de geldiği yok zaten. Android 11 ve 12 neredeyse aynı.

Aynen öyle doyamadınız güncellemeye. Önemli olan Android sürümünün ne kadar kararlı olduğu. Xaiomi MIUI 12.5 dağıttı. Ardından 1 ton yama yayınladı ama sorunlar bitmedi. MIUI 13 geldi daha da kötü oldu. Android 12 şu an gram stabil değil. M52 kararlı bir Android 14 sürümüne sahip olsa yeter zaten artık yeni bir şey de geldiği yok zaten. Android 11 ve 12 neredeyse aynı.
M52 Android 14'ü alamıyor bile, 2 sene diyorum güncellemesi. Ayrıca kararlı ne demek anlamadım ama alabilseydi belki "kararlı" olurdu Android 14'ü. Her şeyi çok biliyor gibi emin emin konuşmanız yok mu beni bitiriyor.

Son düzenleme:
M52 Android 14'ü alamıyor bile, 2 sene diyorum güncellemesi. Ayrıca kararlı ne demek anlamadım ama alabilseydi belki "kararlı" olurdu Android 14'ü. Her şeyi çok biliyor gibi emin emin konuşmanız yok mu beni bitiriyor.

Kararlı derken demek istediğim optimizasyonunun olabildiğince iyi olması. Güncelleme meraklısı olmayanlar M52 alır.

Telefonu annem kullanacak. Kendisi telefonu fotoğraf çekmek ve görüşme yapmak için kullanıyor. M52 SD 778g işlemcisi sayesinde daha uzun ömürlü olabilir diye düşünüyordum ama A33'ün yazılım desteği alması ve kamera sensörü kafamı karıştırdı. A33'ün Exynos işlemcili olduğunu biliyorum ama daha güncel bir cihaz. 3-4 sene kullanmak için hangisini almak daha mantıklı?

Net M52.

Geri
Yukarı