A34 vs A35 vs Realme 11

Femboy ??

Yaşadığım şeyi anlatıyorum kardeşim yalan mı söyleyeceğim. Buyur servis raporu.
Eki Görüntüle 2136336

Bunu hem iphone hem android kullanmış birine sorun hepsi de iphoneların daha uzun ömürlü olduğunu söylecektir. Biraz markaya para verdiğin doğrudur ama kalite konusunda apple'ın yanına yaklaşamaz hiç biri.
Burada yıllarca Android kullanıp sorun yaşamayan insanlar da var. Yaşadığınız olay üzerinden genelleme yapıp Android telefonların hepsi çöp diyemeyiz. Android telefonların iOS telefonlara göre çok daha F/P ürünler olduğu apaçık ortada. Parasını verip almak isteyen alabilir evet ama biz burada insanların parasına değecek şeyler öneriyoruz. Örnek veriyorum iPhone 14 şuanda piyasada 44.000₺ bandında geziyor. S23 ise 28.000₺ bandında. Bana aradaki 16.000₺ fiyat farkını verecek bir özellik söyler misiniz? Yarım elma logosuna 16.000₺ veriyorsunuz ve üstüne S23'ün önde olduğu bir çok nokta var.

Burada yıllarca Android kullanıp sorun yaşamayan insanlar da var. Yaşadığınız olay üzerinden genelleme yapıp Android telefonların hepsi çöp diyemeyiz. Android telefonların iOS telefonlara göre çok daha F/P ürünler olduğu apaçık ortada. Parasını verip almak isteyen alabilir evet ama biz burada insanların parasına değecek şeyler öneriyoruz. Örnek veriyorum iPhone 14 şu anda piyasada 44.000₺ bandında geziyor. S23 ise 28.000₺ bandında. Bana aradaki 16.000₺ fiyat farkını verecek bir özellik söyler misiniz? Yarım elma logosuna 16.000₺ veriyorsunuz ve üstüne S23'ün önde olduğu birçok nokta var.

Daha önce hiç iPhone kullandınız mı bilmiyorum fakat ben bir dönem kullanmıştım. Sonrasında Android'e geçince pişman oldum. İmkanım olsa iphonea tekrar geçiş yaparım. Android'in daha F/P olduğu doğru, Apple'da biraz marka adına para veriyorsunuz fakat Android savunucularının neredeyse hiçbiri daha önce iphone kullanmayan kişiler. Kötünün iyisiyle yetinip, iyiye çamur atanlar. Hangisinin daha iyi olduğunu bulmak için hem Android hem iOS kullanmış birisine sormak gerekli. Dışarıdan rastgele çevirip sorduğunuz zaman büyük çoğunluğu IPhone'un daha iyi olduğunu söyleyecektir zaten. Ayrıca her şey telefonun özellikleri değil. Apple'ı sırf 1 konuda geçmek için diğer özelliklerden feragat ediyorlar. Mesela bir firma telefonda kamerayı çok iyi yapıyor ama bataryasına önem vermiyor, veya başka bir özelliğe. iPhone hepsinin tek telefonda birleştirilmiş hali, Android üreticileri bu özellikleri yarım yamalak yapıyor. Adamlar gidiyor daha iyiyiz demek için Apple 6 GB RAM koyarken bunlar 8 koyuyor, e kamerasına bakıyorsun çok kötü, telefon kasıyor, garantisi bile bitmeden bozulup elinde kalıyor. Apple telefon piyasasının nirvanasıdır, bazı zenginlerin iPhone almasının sebebi kültür köleliği doğru fakat çoğunluğu daha kaliteli olduğu için IPhone'u tercih ediyor. Paranız varsa Apple'dan şaşmayın derim. 30 bin liraya 2 yıl sonra yavaşlayacak, 3 4 yıl sonra fişi çekilecek bir telefon almak yerine 15 bin saha koyar iPhone alırım, çok uzun ömürlüler hala 8 kullananlar var, telefon 7 yıllık. Uzun vadede iphone daha mantıklıdır. Bunu android kullanan birisi olarak söylüyorum. Hayatında kaç kere iphone kullanıp da androidi savunan birisini gördün? İnadına inadına iphonedan nefret etmeniz fanboyluk oluyor

Daha önce hiç iPhone kullandınız mı bilmiyorum fakat ben bir dönem kullanmıştım. Sonrasında Android'e geçince pişman oldum. İmkanım olsa iphonea tekrar geçiş yaparım. Android'in daha F/P olduğu doğru, Apple'da biraz marka adına para veriyorsunuz fakat Android savunucularının neredeyse hiçbiri daha önce iphone kullanmayan kişiler. Kötünün iyisiyle yetinip, iyiye çamur atanlar. Hangisinin daha iyi olduğunu bulmak için hem Android hem iOS kullanmış birisine sormak gerekli. Dışarıdan rastgele çevirip sorduğunuz zaman büyük çoğunluğu IPhone'un daha iyi olduğunu söyleyecektir zaten. Ayrıca her şey telefonun özellikleri değil. Apple'ı sırf 1 konuda geçmek için diğer özelliklerden feragat ediyorlar. Mesela bir firma telefonda kamerayı çok iyi yapıyor ama bataryasına önem vermiyor, veya başka bir özelliğe. iPhone hepsinin tek telefonda birleştirilmiş hali, Android üreticileri bu özellikleri yarım yamalak yapıyor. Adamlar gidiyor daha iyiyiz demek için Apple 6 GB RAM koyarken bunlar 8 koyuyor, e kamerasına bakıyorsun çok kötü, telefon kasıyor, garantisi bile bitmeden bozulup elinde kalıyor. Apple telefon piyasasının nirvanasıdır, bazı zenginlerin iPhone almasının sebebi kültür köleliği doğru fakat çoğunluğu daha kaliteli olduğu için IPhone'u tercih ediyor. Paranız varsa Apple'dan şaşmayın derim. 30 bin liraya 2 yıl sonra yavaşlayacak, 3 4 yıl sonra fişi çekilecek bir telefon almak yerine 15 bin saha koyar iPhone alırım, çok uzun ömürlüler hala 8 kullananlar var, telefon 7 yıllık. Uzun vadede iphone daha mantıklıdır. Bunu android kullanan birisi olarak söylüyorum. Hayatında kaç kere iphone kullanıp da androidi savunan birisini gördün? İnadına inadına iphonedan nefret etmeniz fanboyluk oluyor
Diğer firmalardan az RAM koyarak iyi olmuyorlar. RAM ne kadar çok olursa işlemlerinizi o kadar hızlı halledebilirsiniz. Örneğin aynı anda 3 uygulamayla işlem yaparken 4GB RAM'e sahip iPhone telefonlar, bu RAM tükendiğinde arka planda çalışan uygulamaları kapatmak zorunda kalıyor ve işlemlerinizi baştan yapmanız gerekiyor. Kötünün iyisi değil, en iyisiyle yetiniyoruz. Şu anda varolan bir ekonomik krizde telefon için maksimum 20.000₺ ayırabilen insanlar olabiliyor. 20.000₺'ye bana 1 tane sıfır iPhone cihaz bulabilir misiniz? Android tarafında işlemcisi, yazılımı, kamerası ve daha bir çok özelliğiyle dikkat çeken Samsung'un en iyi serisi olan S serisi bizi karşılıyor. iPhone tarafında ise 24.000₺ gibi bir fiyata 5 yıllık olan, çağ dışı bir ekran paneli olan, kamerası bütçesindeki çoğu Android cihazlardan çöp ve güncelleme desteği bitmiş olan ÇÖP bir cihaz bizi karşılıyor. iPhone'larda ne buluyorsanız Samsung cihazlarda da fazlasıyla var. Şuanda iki firmanında en iyi cihazlarını karşılaştıracak olursak aradaki 15.000₺ fiyat farkını veren bir özellik yok ve kamera, işlemci gücü ve daha bir çok özellikte Samsung önde. Bence sizin yaptığınız "fanboy"luk dışında bir şey değil.

Diğer firmalardan az RAM koyarak iyi olmuyorlar. RAM ne kadar çok olursa işlemlerinizi o kadar hızlı halledebilirsiniz. Örneğin aynı anda 3 uygulamayla işlem yaparken 4 GB RAM'e sahip iPhone telefonlar, bu RAM tükendiğinde arka planda çalışan uygulamaları kapatmak zorunda kalıyor ve işlemlerinizi baştan yapmanız gerekiyor. Kötünün iyisi değil, en iyisiyle yetiniyoruz. Şu anda var olan bir ekonomik krizde telefon için maksimum 20.000₺ ayırabilen insanlar olabiliyor. 20.000₺'ye bana 1 tane sıfır iPhone cihaz bulabilir misiniz? Android tarafında işlemcisi, yazılımı, kamerası ve daha birçok özelliğiyle dikkat çeken Samsung'un en iyi serisi olan s serisi bizi karşılıyor. iPhone tarafında ise 24.000₺ gibi bir fiyata 5 yıllık olan, çağ dışı bir ekran paneli olan, kamerası bütçesindeki çoğu Android cihazlardan çöp ve güncelleme desteği bitmiş olan çöp bir cihaz bizi karşılıyor. IPhone'larda ne buluyorsanız Samsung cihazlarda da fazlasıyla var. Şu anda iki firmanında en iyi cihazlarını karşılaştıracak olursak aradaki 15.000₺ fiyat farkını veren bir özellik yok ve kamera, işlemci gücü ve daha birçok özellikte Samsung önde. Bence sizin yaptığınız "fanboy"luk dışında bir şey değil.

Sizin o eskisine çağ dışı dediğiniz, yeni ekran tarzını çıkaran Apple zaten. Ayrıca F/P demek en kaliteli demek değil, Android'in F/P olduğunu kabul ettiğimi zaten belirttim. Sırf F/P diye Android daha kaliteli diyemezsiniz. Ayrıca telefonların kalitesini karşılaştırıyorsak ekonominin E'sini bile ekleyemezsiniz tartışmaya. Türkiye'nin ekonomik krizde olmasından dolayı, bir telefon daha ekonomik diye diğerinden daha kaliteli olmaz. Dinlememekte ısrar ediyorsun zaten Android'in F/P olduğunu, parası olanın iPhone alması gerektiğini söyledim. Çünkü daha kaliteli. Hayatında 1 kere bile iPhone kullanmamış kişilerin gelip çamur atması sence de saçma değil mi? Bu sadece iPhone için değil, her ürün için geçerli, bir ürünü denemediysen onu eleştiremezsin. Bir kitabı okumadan onun hakkında iyi kötü bir şey yazamazsın. Sırf pahalı diye IPhone'a çamur atamazsın. 10 yıllık bir sürede iPhone kullananlar telefonunu 3 kez değiştiriyorsa Android kullanıcıları 5 kez değiştiriyor. Hesapla bakalım uzun vadede hangisi daha hesaplı.

Femboy ??

Yaşadığım şeyi anlatıyorum kardeşim yalan mı söyleyeceğim. Buyur servis raporu.
Eki Görüntüle 2136336

Bunu hem iphone hem android kullanmış birine sorun hepsi de iphoneların daha uzun ömürlü olduğunu söylecektir. Biraz markaya para verdiğin doğrudur ama kalite konusunda apple'ın yanına yaklaşamaz hiç biri.
Fanboy demek istemiştim.

Sizin o eskisine çağ dışı dediğiniz, yeni ekran tarzını çıkaran Apple zaten. Ayrıca F/P demek en kaliteli demek değil, Android'in F/P olduğunu kabul ettiğimi zaten belirttim. Sırf F/P diye Android daha kaliteli diyemezsiniz. Ayrıca telefonların kalitesini karşılaştırıyorsak ekonominin E'sini bile ekleyemezsiniz tartışmaya. Türkiye'nin ekonomik krizde olmasından dolayı, bir telefon daha ekonomik diye diğerinden daha kaliteli olmaz. Dinlememekte ısrar ediyorsun zaten Android'in F/P olduğunu, parası olanın iPhone alması gerektiğini söyledim. Çünkü daha kaliteli. Hayatında 1 kere bile iPhone kullanmamış kişilerin gelip çamur atması sence de saçma değil mi? Bu sadece iPhone için değil, her ürün için geçerli, bir ürünü denemediysen onu eleştiremezsin. Bir kitabı okumadan onun hakkında iyi kötü bir şey yazamazsın. Sırf pahalı diye IPhone'a çamur atamazsın. 10 yıllık bir sürede iPhone kullananlar telefonunu 3 kez değiştiriyorsa Android kullanıcıları 5 kez değiştiriyor. Hesapla bakalım uzun vadede hangisi daha hesaplı.
Çağ dışı olduğunu değiştirmiyor. Bu arada iPhone kullanmışlığım da var. Bahsettiğin cihazlar eski Android cihazlar. Amiral Gemisi cihazlarda kasma donma olayları diye bir şey yok. Bahsettiğim olay aradaki fiyat farkını verecek bir şeyin olmadığı. Gidip de saçma sapan markalardan Android cihaz alırsanız 10 yılda 5 kez telefon değiştirirsiniz tabii. iOS işletim sistemini hakkını vermeyen bir marka tarafından kullanılsaydı zaten iOS'da bahsettiğiniz Android cihazlar gibi kalitesiz olurdu. Aradaki fark, iOS işletim sisteminin tamamen Apple'a ait olması ve kendilerine ait olduğu için telefonlarına mükemmel bir şekilde optimize edebilmeleri. Samsung bunu Android için yapıyor. Samsung harici Android bir cihaz için iPhone karşılaştırması yapmadım zaten. İki firmanın da cihazlarını kullanan birisi aradaki fiyat farkına değecek bir şey olmadığını anlar zaten. Anlatmak istediğim şey daha F/P olması değil, aradaki farkı verecek bir şeyin iPhone cihazlarda olmaması. Hayatı boyunca Android kullanmış biri Androidden, hayatı boyunca iOS kullanmış biri iOS'dan sıkılır. Hep bir farklılık isteriz zaten. Kişisel kavramlar bunlar tamamen. Şuana kadar Android kullanmış birine iOS daha cazip gelir. Zeki insanlar aradaki fiyat farkıyla çok daha iyi şeyler yapabileceğini anlar. iPhone cihazlar kaliteli evet, fakat Samsung cihazların da bu durumdan bir eksiği yok. İki firma da hakkını veriyor fakat Apple gereksiz pahalı. iPhone'da olan Samsung'da da fazlasıyla var. iPhone cihazları çamurlamıyorum sadece aradaki fiyat farkının gereksiz olduğunu ve Apple fanboyluğunun gereksiz olduğunu anlatmaya çalışıyorum.

Bu arkadaşa ne laf anlatıyorsunuz adam 10-15k civarı telefon önerisi istemiş, gelmiş android kötü iphone al diyor. Ver parasını alsın o zaman. Parayı kendin kazanmayınca konuşmak daha kolay oluyor.

A14 alacaktım araştırmalar ve tavsiyeler sonucu A34 çıktım telefonu almak için mağaza gittiğimde aynı fiyata daha iyi telefonlar alabileceğimi söyledi. Realme 11 gösterdi kamerası çok iyi RAM bayağı yüksek ama yeteli mi bilemedim biraz araştırayım diye almadım bugünde A35 çıkacağını öğrendim sizce hangisi tercih etmeliyim?

A34 - A35 veya Realme 11 Pro idi sanırım.
A35, A54 ile hemen hemen aynı özelliklere sahip; muhtemelen A54'ten daha pahalıya çıkacak. Alabiliyorsanız A54 alın ama o fiyatta saf işlemci gücü arıyorsanız Realme GT2 var, Snapdragon 888 işlemci mevcut ama verimsiz bir işlemci, pil ömrü az olacaktır.

Bütçem A54'e çıkmıyor diyorsanız da A34 alınabilir. Ayrıca Poco F4'e de bir bakılabilir, Snapdragon 870 işlemci mevcut; A34'teki MTK Dimensity 1080'den daha güçlüdür, güzel bir ekran ve idare eder bir kamerası var. Eksi yan olarak son güncellemesi olan Android 14'ü aldı. Xiaomi'nin kendi sitesinde 12600'e düşüyor.

Bu arkadaşa ne laf anlatıyorsunuz adam 10-15k civarı telefon önerisi istemiş, gelmiş android kötü iphone al diyor. Ver parasını alsın o zaman. Parayı kendin kazanmayınca konuşmak daha kolay oluyor.
Birader paran varsa iphone al diyorum sırf iphone almak için gidip 4. el 8 yıllık telefon alma zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı