A5 Kamera Odaklama Sorunu

Sammobile isminde bir siteye girdim ve benim telefon (SM-A500FQ) modeline uygun Rom çıkmadı. SM-A500F modeline baktım ama dil ve bölge seçeneklerinde türkçe yoktu ayrıca garantiye gireceğini pek sanmıyorum çünkü FQ olan model F'ye dönüştü. Eğer tekrardan FQ sürüm bulabilirsem Rom'u yükleyip garantiye yollayacağım.

Güncelleme: Telefonun geliştirici seçeneklerini açtım "USB hata ayıklama" ve "Sahte konumlara izin ver" seçeneğini seçtim. Ardından PC'ye Samsung Kies 3 yazılımını ve Samsung USB Driver yazılımını indirip yükledim. SM-A500F Rom yüklü telefonu Kies 3 yazılımına bağladım ardından "Üretici yazılımı yükseltmesi ve başlatma durumuna getirme" seçeneğini seçtim daha sonra model adı yazan yere SM-A500FQ yazdım sonra S/N numaramı istedi. S/N numarasını (*#06# yazarak öğrenebilirsiniz) yazdıktan sonra telefonu "Download Mode" almamı istedi ardından telefon modelime uygun olan orjinal türkçe Rom'u indirdi ve yükledi. Sakın başka Rom versiyonlarını yüklemeyin. Anlattığım Kies adımlarını takip ederek A5 telefonunuzu orjinal ilk günkü haline getirebilirsiniz. Son olarak arka kamera sorununa gelirsek hiç bir düzelme yok. Telefonu garantiye yollayacağım.

Sorun çözüldü. Telefonu 03.08.2016 tarihinde aldığım yere garantiye göndermeleri için verdim, bu gün gelin alın diye aradılar telefon yapılmış, arka kamera kit değişmiş. Ayrıca telefon yeni gibi. :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı