A52 alınır mı?

Chavos

Hectopat
Daha fazla  
Samsung A52 almayı düşünüyorum ve önerileri bekliyorum.

Nedense Xiaomi ve POCO markalarına karşı nefret duyuyorum önermeyin.

Neden nefret ettiğinizi söyler misiniz? Merak ediyorum. Bir art niyetim yok. Sadece niye koskoca Technopat'ta POCO'ya güvenen tek benim merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir de POCO ve Xiaomi marka bir telefon kesinlikle almayacaksanız A52 alın. Ben başka mantıklı bir seçenek bulamadım.

Neden nefret ettiğinizi söyler misiniz? Merak ediyorum. Bir art niyetim yok. Sadece niye koskoca Technopat'ta POCO'ya güvenen tek benim merak ediyorum.
Xiaomi ve Poco telefonların arayüzü her anlamda berbat. Hayatımda daha kötü ikonlar, tasarımlar görmedim.
Xiaomi telefonların sadece arayüzü çirkin, Poco telefonlar tamamen çirkin olması üzerine tasarlanmış.
Sağlıklı gören bir göze hitap etmesi mümkün değil. Estetik kaygıları olan kişilerin bu markalardan koşarak kaçması normaldir.
Öte yandan bir telefona para verdiğinde telefonun pubg mobile çalıştırması, youtube'a girmesi gibi saçma sapan basit beklentilerin ötesinde kaliteli bir ekosistem sunmasını bekleyen kişiler var. Daha önce kaliteli markaların ürünlerini kullanmış kişiler için bu telefonları kullanmak attan inip eşeğe binmek gibi olur. Yanlış anlamayın 1000 dolarlık telefonları kullanmış olmaya da gerek yok. Apple, Samsung, Google gibi markaların ucuz ya da pahalı modellerinde kullanıcıya sunduğu rahatlıklar, hizmetler maalesef bu dolar kuru artışından sonra ülkemiz piyasasında yükselen markaların hiç birinde yok. Bu markalar sadece düşük fiyata yüksek donanım vadediyor. Bu vadettiklerini de hakkıyla yerine getiriyorlar. Ancak günlük kullanıcının deneyimine etki etmeyecek abartı donanımlardansa benzer bir fiyata kaliteli bir markanın, kendi içinde kaliteli yazılımı, arayüzü ve hizmetleri ile gelen telefonunu tercih etmek zannımca çok daha zekice bir hareket.
Samsung A52 almayı düşünüyorum ve önerileri bekliyorum.

Nedense Xiaomi ve POCO markalarına karşı nefret duyuyorum önermeyin.
Kendi segmentinde başarılı bir telefon. Benzer fiyattaki alternatifleri ile karşılaştırdığımda, bazı modellerden donanımsal olarak bir tık geride kalsa da 90hz Super Amoled ekran, kaliteli tasarım ve benim şahsen çok beğendiğim one ui yazılımı ile geliyor olması diğer alternatiflerinin önüne geçiriyor bu telefonu. En kötü ihtimalle Android 13, şayet Samsung ya da google çılgın bir karar alıp ömür boyu güncelleme verme işine girmezse en iyi ihtimalle de Android 14'e kadar alacağını tahmin ediyorum. Bence alınabilir.

Xiaomi ve POCO telefonların arayüzü her anlamda berbat. Hayatımda daha kötü ikonlar, tasarımlar görmedim.
Xiaomi telefonların sadece arayüzü çirkin, POCO telefonlar tamamen çirkin olması üzerine tasarlanmış.
Sağlıklı gören bir göze hitap etmesi mümkün değil. Estetik kaygıları olan kişilerin bu markalardan koşarak kaçması normaldir.
Öte yandan bir telefona para verdiğinde telefonun PUBG Mobile çalıştırması, YouTube'a girmesi gibi saçma sapan basit beklentilerin ötesinde kaliteli bir ekosistem sunmasını bekleyen kişiler var. Daha önce kaliteli markaların ürünlerini kullanmış kişiler için bu telefonları kullanmak attan inip eşeğe binmek gibi olur. Yanlış anlamayın 1000 dolarlık telefonları kullanmış olmaya da gerek yok. Apple, Samsung, Google gibi markaların ucuz ya da pahalı modellerinde kullanıcıya sunduğu rahatlıklar, hizmetler maalesef bu dolar kuru artışından sonra ülkemiz piyasasında yükselen markaların hiçbirinde yok. Bu markalar sadece düşük fiyata yüksek donanım vadediyor. Bu vadettiklerini de hakkıyla yerine getiriyorlar. Ancak günlük kullanıcının deneyimine etki etmeyecek abartı donanımlardansa benzer bir fiyata kaliteli bir markanın, kendi içinde kaliteli yazılımı, arayüzü ve hizmetleri ile gelen telefonunu tercih etmek zannımca çok daha zekice bir hareket.

Kendi segmentinde başarılı bir telefon. Benzer fiyattaki alternatifleri ile karşılaştırdığımda, bazı modellerden donanımsal olarak bir tık geride kalsa da 90Hz super AMOLED ekran, kaliteli tasarım ve benim şahsen çok beğendiğim One UI yazılımı ile geliyor olması diğer alternatiflerinin önüne geçiriyor bu telefonu. En kötü ihtimalle Android 13, şayet Samsung'ya da Google çılgın bir karar alıp ömür boyu güncelleme verme işine girmezse en iyi ihtimalle de Android 14'e kadar alacağını tahmin

Arayü, ikonlar vb. hakkında size katılıyorum hiç uğraşılmamış gibi sade şık tasarımdan eser yok.

Xiaomi ve Poco telefonların arayüzü her anlamda berbat. Hayatımda daha kötü ikonlar, tasarımlar görmedim.
Xiaomi telefonların sadece arayüzü çirkin, Poco telefonlar tamamen çirkin olması üzerine tasarlanmış.
Katılıyorum fakat Temalar uygulaması ile boot animasyonundan tut, boot sesine kadar kişiselleştirme olanağı sağlıyor. Ara yüzü beğenmeyenler de farklı başlatıcılar deneyebilirler.

Xiaomi ve POCO telefonların arayüzü her anlamda berbat. Hayatımda daha kötü ikonlar, tasarımlar görmedim.
Xiaomi telefonların sadece arayüzü çirkin, POCO telefonlar tamamen çirkin olması üzerine tasarlanmış.
Öte yandan bir telefona para verdiğinde telefonun PUBG Mobile çalıştırması, YouTube'a girmesi gibi saçma sapan basit beklentilerin ötesinde kaliteli bir ekosistem sunmasını bekleyen kişiler var. Daha önce kaliteli markaların ürünlerini kullanmış kişiler için bu telefonları kullanmak attan inip eşeğe binmek gibi olur. Yanlış anlamayın 1000 dolarlık telefonları kullanmış olmaya da gerek yok. Apple, Samsung, Google gibi markaların ucuz ya da pahalı modellerinde kullanıcıya sunduğu rahatlıklar, hizmetler maalesef bu dolar kuru artışından sonra ülkemiz piyasasında yükselen markaların hiçbirinde yok. Bu markalar sadece düşük fiyata yüksek donanım vadediyor. Bu vadettiklerini de hakkıyla yerine getiriyorlar. Ancak günlük kullanıcının deneyimine etki etmeyecek abartı donanımlardansa benzer bir fiyata kaliteli bir markanın, kendi içinde kaliteli yazılımı, arayüzü ve hizmetleri ile gelen telefonunu tercih etmek zannımca çok daha zekice bir hareket.

Kendi segmentinde başarılı bir telefon. Benzer fiyattaki alternatifleri ile karşılaştırdığımda, bazı modellerden donanımsal olarak bir tık geride kalsa da 90Hz super AMOLED ekran, kaliteli tasarım ve benim şahsen çok beğendiğim One UI yazılımı ile geliyor olması diğer alternatiflerinin önüne geçiriyor bu telefonu. En kötü ihtimalle Android 13, şayet Samsung'ya da Google çılgın bir karar alıp ömür boyu güncelleme verme işine girmezse en iyi ihtimalle de Android 14'e kadar alacağını tahmin ediyorum. Bence alınabilir.

Tipi hoşuna gider gitmez beni ilgilendirmez ama MIUI'da arka plan, kontrol merkezi ikonları, uygulama ikonları gibi şeyler özelleştirilebiliyor. Ekosistem olarak Xiaomi'nin uygun fiyatlı bir ekosistem anlayışı var bu yüzden diğer markalardan geride olması normal. Yazılım desteğini sadece orta-üst segmente sağlıyor. POCO'yla ilgili olarak gerçekten yaptıkları telefon tasarımları ile ilgili haklısınız, hiç hoş durmuyor. Uzun lafın kısası Xiaomi fanboyu olmadığımı, Xiaomi'nin iyi ve kötü yönleri olduğunu, donanıma daha çok önem verdiğimi ve arayüzünde dediğiniz kadar berbat olmadığını anlatmaya çalışıyorum.

Geri
Yukarı