Çözüldü A520M Pro EZ Debug LED boot ışığı yanıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Anakart MSI A520M Pro.
İşlemci Ryzen 5500.
(Sorunun bu 2 parça ile alakalı olduğunu düşünüyorum)
İlk aldığımda denerken BIOS ekranı gelirken şimdi görüntü gelmiyor. No signalde kalıyor nasıl çözebilirim?

Çözüm
Ekran kartı yuvada oynamış olabilir, söküp tekrar takın, yine görüntü gelmezse, görüntü kablosunu çıkarıp sistemi açın VGA ışığı yanıyorsa kabloda problem olabilir.
Boot ışığı işletim sistemi yüklü olmadığı için yanar, görüntü kablosunu çıkarıp açın, VGA ışığı yanıyor mu bakın.

Hocam şu an dışardayım 17.00 gibi kontrol edeceğim. Kasayı getirirken taksinin bagajına koymak zorunda kaldık(kutunun içinde iki tarafı köpüklü şekilde),çok sallanmadan 20-25 dakika yol gittik. Bu sırada zarar görmüş olabilir mi? Bu sırada zarar gördüyse nerede bir hasar olmuştur nereye bakmam lazım.

Ekran kartı yuvada oynamış olabilir, söküp tekrar takın, yine görüntü gelmezse, görüntü kablosunu çıkarıp sistemi açın VGA ışığı yanıyorsa kabloda problem olabilir.

Hocam tekrardan rahatsız ediyorum ama işlemci ve anakartın uyumsuz olma ihtimali var mı başka konularda böyle şeyler gördüm bununla alakalı olabilir mi, o zaman daha alt model bir işlemciyle çalıştırmam mı gerekiyor. Ama mağazadayken BIOS ekranı gelmişti bir sifirlanma durumu olmuş olabilir mi?

Geri
Yukarı