A6 5400K sistem için ekran kartı tavsiyesi

Dual Graphics kullanabilmesi için AMD önerdim. Ayrıca ileride yeni bir sistem alacak olur ise ekran kartına daha sonradan masraf yapabilir diye düşündüğümden ileriye dönük bir ekran kartı koydum.
Dual Graphics'in ne olduğuna baktım köprü vasıtasıyla 2 ekran kartını kullanmak olarak geçiyor. Buda crossfire destekli oyunlarda daha fazla performans demekmiş. Bu konularda biraz cahil olduğum için pek bir yararı olmaz gibi geldi bana. Yanlış düşünüyor da olabilirim. Yine de r7 370 alıcak gibiyim.
Bide kardeşim bu sistemi 3-4 ay içinde orta kıvamlı hale getirmek istiyorum. Ekran kartından sonra sırasıyla hangi parçaları yenilemeliyim. Cevap verirsen sevinirim.

Dual Graphics'in ne olduğuna baktım köprü vasıtasıyla 2 ekran kartını kullanmak olarak geçiyor. Buda crossfire destekli oyunlarda daha fazla performans demekmiş. Bu konularda biraz cahil olduğum için pek bir yararı olmaz gibi geldi bana. Yanlış düşünüyor da olabilirim. Yine de r7 370 alıcak gibiyim.
Bide kardeşim bu sistemi 3-4 ay içinde orta kıvamlı hale getirmek istiyorum. Ekran kartından sonra sırasıyla hangi parçaları yenilemeliyim. Cevap verirsen sevinirim.

Neden Gtx 950 düşünmüyorsunuz ?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Neden Gtx 950 düşünmüyorsunuz ?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Dolar kuru gibi sürekli anlık karar değiştiriyorum da ondan. Yok darboğazdı,anakarttı,ram hızı derken kafam karıştı iyice. Karta karar verdim diyelim bu seferde aynı karttın farklı fiyat ve özellikli modelleri var :
Asus GTX950 STRIX GAMING GDDR5 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı
MSI GTX950 GAMING 2G GDDR5 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı
EVGA GTX950 SuperSuperClocked GDDR5 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı
aralarında 150 tl fark var evgayı alsam 790'a bu seferde gtx 960 alıyım diyorum.(Bu seferde darboğaz sorunu olucak heralde) Aynı şeyler onun için de geçerli.Kafa karışıklığım bundan yani. Gtx 950 alıcam:D Sana tek sorum fiyatına göre alıcabilecek en iyi gtx 950 hangisi?

Dolar kuru gibi sürekli anlık karar değiştiriyorum da ondan. Yok darboğazdı,anakarttı,ram hızı derken kafam karıştı iyice. Karta karar verdim diyelim bu seferde aynı karttın farklı fiyat ve özellikli modelleri var :
Asus GTX950 STRIX GAMING GDDR5 2GB 128Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı
aralarında 150 tl fark var evgayı alsam 790'a bu seferde gtx 960 alıyım diyorum.(Bu seferde darboğaz sorunu olucak heralde) Aynı şeyler onun için de geçerli.Kafa karışıklığım bundan yani. Gtx 950 alıcam:D Sana tek sorum fiyatına göre alıcabilecek en iyi gtx 950 hangisi?

Burada en uygun fiyatlı olan ASUS' u öneriyorum. Aralarında devasa performans farkı olmayacaktır.

Asus GTX950-DC2OC-2GD5 Nvidia

Zaten daha farklı modellerde fiyatlar çok fazla artabiliyor. Öyle olduğunda Gtx 950 daha iyi Gpu' lu bir ekran kartı alabilir hale geliyor. Örneğin ben bunu

ya da bunu

almak yerine. Bunu alırım.

Sapphire 11242-12-41G R9 380 ATI

Bütçenizi daha da arttırabiliyorsanız R9 380 alın. İşlemciniz biraz darboğaz yapacaktır (sizi üzmeyecek kadar) ama işlemciye yük getiren ayarları kısarsanız çok iyi bir görüntü ve FPS alırsınız. Gtx 950 ve R9 380 arasında devasa bir performans farkı var. Ama bütçenize sadık kalacaksanız Gtx 950' de sizi üzmez.

100 TL daha verip r9 380 almak daha cazip açıkcası. İlerde sisteminizi yenilediğinizde de iyi performans alırsınız.

@Silinen üye Teknik olarak AMD kartları iyi fakat mimari olarak NVIDIA gerçekten şaşırtıyor. Benim bu konudaki merakım GTX 960 ve R9 380 arasındaki fark (hem fiyat hemde performans olarak) deneyimlerinizi aktarırsanız sevinirim.

@Silinen üye Teknik olarak AMD kartları iyi fakat mimari olarak NVIDIA gerçekten şaşırtıyor. Benim bu konudaki merakım GTX 960 ve R9 380 arasındaki fark (hem fiyat hemde performans olarak) deneyimlerinizi aktarırsanız sevinirim.

R9 380 daha performanslı ve Dx. 12 desteği daha iyi. Ayrıca fiyat olarak da daha uygun. Nvidia optimizeli oyunlarda bile Gtx 960 ile ya kafa kafaya ya da daha iyi performans veriyor. Dx. 12 desteğinin şuan R9 3** serisi kartlarda Gtx 9** serisi kartlara nazaran daha iyi olacağı öngörülüyor. Tüm bunlara rağmen ucuz olmasını AMD' nin piyasadaki pazar payını arttırmaya çalışmasıyla açıklayabiliriz. Ayrıca R9 380 daha yeni bir kart. Bütün bu sebeplerden yarışın galibi R9 380

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı