A6-6400K ve R7 240 sistem yükseltmesi

Kadirhann

Femtopat
Arkadaşlar hayırlı günler öncelikle sistemim şunlar:
İşlemci: AMD A6 -6400K.
RAM: 4 GB 1333MHz.
Ekran kartı: ASUS R7 240 4 GB OC.
Anakart MSI A68HME-33 v2.
PSU: 500W.
1TB hard disk.

Arkadaşlar şimdi açık konuşursam 400 lira bir bütçem var. Ben RAM'i yükseltip SSD almayı düşünüyorum. Anakart 2133 MHz'ye kadar destekliyor bellek kullanımı da performansta genelde %80 seviyelerinde ama işlemcim de bayağı düşük. Oynadığım oyunlar League of Legends ve CS:GO Full ayarlarda 60 FPS alıyorum. Bunu 80'lere çıkarmayı, açıkçası da bilgisayarı biraz hızlandırmak istiyorum. Çünkü bayağı yavaş, oyunları 5 dakikada açıyor. Sizce ne yapmalıyım bu bütçeyle? RAM'le SSD alsam biraz daha hızlanır mı arkadaşlar?

Son düzenleyen: Moderatör:

1TB harddisk.

Arkadaşlar şimdi açık konuşursam 400 lira bir bütçem var. Ben RAM'i yükseltip SSD almayı düşünüyorum. Anakart 2133 MHz'ye kadar destekliyor. Bellek kullanımı da performans da genelde %80 seviyelerinde ama işlemcim de bayağı düşük. Oynadığım oyunlar League of Legends ve CS:GO Full ayarlarda 60 FPS alıyorum. Bunu 80'lere çıkarmayı açıkçası da bilgisayarı biraz hızlandırmak istiyorum. Çünkü bayağı yavaş, oyunları 5 dakikada açıyor. Sizce ne yapmalıyım? Bu bütçeyle RAM'le SSD alsam biraz daha hızlanır mı arkadaşlar?

İlk olarak kesinlike RAM.

1TB hard disk.

Arkadaşlar şimdi açık konuşursam 400 lira bir bütçem var. Ben RAM'i yükseltip SSD almayı düşünüyorum. Anakart 2133 MHz'ye kadar destekliyor bellek kullanımı da performansta genelde %80 seviyelerinde ama işlemcim de bayağı düşük. Oynadığım oyunlar League of Legends ve CS:GO Full ayarlarda 60 FPS alıyorum. Bunu 80'lere çıkarmayı, açıkçası da bilgisayarı biraz hızlandırmak istiyorum. Çünkü bayağı yavaş, oyunları 5 dakikada açıyor. Sizce ne yapmalıyım bu bütçeyle? RAM'le SSD alsam biraz daha hızlanır mı arkadaşlar?
ssd alırsan tabi ki hızlanır Ram olayıda oyunlarda vs kasmalar yapar 4 gb ram ile denemiştim çünkü ssd ve ram alırsan güzel olur

RAM alırsan oyun performansın artar az da olsa. SSD alırsan bilgisayar hızlanır. Benim tavsiyem SSD almanız.

Arkadaş 4 GB RAM kullanıyor ben daha geçen yaz 4 GB RAM kullanıyordum RAM'i 8 GB yaptığım zaman PC uçtu ilk olarak RAM almanızı öneririm hocam 4 GB ile bazı oyunları açamazken artık açabiliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı