A6-9500 sisteme Windows 8.1 uyumlu mudur?

A6-9500

A320M-A Pro Max

Crucial 2400 MHz 8 GB RAM 2 tane

Kingston A400 240 GB

Power Boost VK 1626 350W KASA

Bu PC Windows 8.1 uyumlu mudur? Değişmesi gereken bir şey varsa lütfen belirtin.
O güç kaynağı çöp.

Sistem Windows 10 için fazlası ile yeterli.
Fakat ben şunu anlamadım, sistemi hali hazırda kullanıyor musunuz? Yoksa alacak mısınız?
Alacaksanız işlemciyi Ryzen 3 2200g seçin. Kasa ve PSU kötü onları da değiştirin.
A8-9600 alabilirim.
Arkadaşın dediği gibi Ryzen 3 2200G işlemciyi düşünebilirsiniz. Kasa + güç kaynağının çok bir olayı yok bu sistemde bence. Olduğu gibi kalabilir.
O güç kaynağı çöp.
Hocam zaten ekran kartı yok, işlemci de 65W. Bence ziyanı yok.

Arkadaşın dediği gibi Ryzen 3 2200G işlemciyi düşünebilirsiniz. Kasa + güç kaynağının çok bir olayı yok bu sistemde bence. Olduğu gibi kalabilir.

Hocam zaten ekran kartı yok, işlemci de 65W. Bence ziyanı yok.
Ryzen 3 2200G veya 3200G yükseltebilirim zamanla bence bu arada akım korumalı priz alırsam güç kaynağı patlama olasılığı düşer mi? Yoksa cidden patlar mı?

Ryzen 3 2200G veya 3200G yükseltebilirim zamanla bence bu arada akım korumalı priz alırsam güç kaynağı patlama olasılığı düşer mi? Yoksa cidden patlar mı?
Günümüzde en alt seviye sayılabilecek kaynaklar bile belirli korumalarla üretiliyor zaten. Şahsen 15 yıllık bir kaynak kullanıyorum eski bir bilgisayarımda. O bile halen sağlam. Dediğiniz gibi korumalı priz alırsanız -ki ne kadar işe yarıyorlar bilmiyorum- belki güç kaynağına ek bir koruma sağlayabilirsiniz. Sisteminiz zaten pek güç çekecek bir sistem de değil kafanız rahat ola. Daha sonra ekleme yaparım diyor iseniz daha yüksek güçlü ve daha kaliteli bir kaynak da seçebilirsiniz tabii ama şu durumda zaten herhangi bir sorun olmayacaktır.

Bu PSU'yu alabilirsiniz. En azından adı var. Ben bunu Everest PSU ile 2 sistem yakmış biri olarak söylüyorum.
Kasayı ise ikinci el bakabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Masal...

Yeni konular

Geri
Yukarı