AMD A6-9225 sisteme Windows 8.1 kurmak mantıklı mı?

Hocam Windows 8.1'e geçiş yaparak düzeleceğini düşünmüyorum. Boşta 80 derece çok ciddi ve yüksek bir rakam. İşletim sistemi yüzünden bu kadar sıcaklık olamaz. Başka bir problemi olmalı, Mining virüsü yemiş olabilirsiniz diye tahmin ediyorum. CPU'nun bu kadar fazla kullanılmasını ve bu derecelere çıkmasını açıklayan başka bir durum yok. Malwarebytes ile tarama yapar mısınız: Download Malware Removal | Free Antivirus Scan & Virus Protection Tool
Direkt taramadan format atsam nasıl olur hocam geçer mi virüs sıfırladım ancak değişmedi sonuç.

Direkt taramadan format atsam nasıl olur hocam geçer mi virüs sıfırladım ancak değişmedi sonuç.
Temiz kurulum yaptıysanız, virüsün de büyük ihtimal silinmiş olması gerekir, o zaman virüs sorunu değil yanılmışım. Siz yine de bir tarama yapın, ne olur ne olmaz, bazı virüsler var ki çok nadir de olsa formatla bile silinmediği olabiliyor. O zaman bilgisayarın içinde bir sorun olmalı, teknik servise filan gönderebiliyorsanız gönderin ama bilgisayarcı pek önermiyorum, açıkçası çok güvenmiyorum öyle insanlara, yine de çok güvendiğiniz birisi varsa baktırın bilgisayara, çünkü bu sıcaklıkların işletim sistemi yüzünden olabileceğini düşünüyorum.

Temiz kurulum yaptıysanız, virüsün de büyük ihtimal silinmiş olması gerekir, o zaman virüs sorunu değil yanılmışım. Siz yine de bir tarama yapın, ne olur ne olmaz, bazı virüsler var ki çok nadir de olsa formatla bile silinmediği olabiliyor. O zaman bilgisayarın içinde bir sorun olmalı, teknik servise filan gönderebiliyorsanız gönderin ama bilgisayarcı pek önermiyorum, açıkçası çok güvenmiyorum öyle insanlara, yine de çok güvendiğiniz birisi varsa baktırın bilgisayara, çünkü bu sıcaklıkların işletim sistemi yüzünden olabileceğini düşünüyorum.
Ama sıfırlarken seçeneklerden Windows'u yerel cihazdan yükleyi ve diskteki verileri hızlıca sıfırlamasını seçtim diğer seçenekte 2-3 saat sürer diyordu baştan yapayım mı sizce?

Ama sıfırlarken seçeneklerden Windows'u yerel cihazdan yükleyi ve diskteki verileri hızlıca sıfırlamasını seçtim diğer seçenekte 2-3 saat sürer diyordu baştan yapayım mı sizce?
Kısa yollu sıfırlama yapmışsınız, uygulamalar ayarlar siliniyor ama kişisel veriler kalıyor, üçüncü kez söylüyorum, şuan yapabiliyorsanız virüs taraması yapın, virüs var mı, yok mu, bundan bir emin olalım daha sonra daha net konuşuruz. Ayrıca bilgisayarı nereden aldınız, hazır sistem mi yoksa toplama mı? Teknik servise gönderebilme şansınız var mı? Bilgisayar 1 yıl önce alındığı için garantisi filan da varsa bitmemiştir diye düşünüyorum. Bilgi verirseniz daha kolay çözüme kavuşuruz. Ayrıca hemen formata kalkışmayın, sorunu bulduktan sonra ona göre hareket ederiz.

Kısa yollu sıfırlama yapmışsınız, uygulamalar ayarlar siliniyor ama kişisel veriler kalıyor, üçüncü kez söylüyorum, şuan yapabiliyorsanız virüs taraması yapın, virüs var mı, yok mu, bundan bir emin olalım daha sonra daha net konuşuruz. Ayrıca bilgisayarı nereden aldınız, hazır sistem mı yoksa toplama mı? Teknik servise gönderebilme şansınız var mı? Bilgisayar 1 yıl önce alındığı için garantisi filan da varsa bitmemiştir diye düşünüyorum. Bilgi verirseniz daha kolay çözüme kavuşuruz. Ayrıca hemen formata kalkışmayın, sorun bulduktan sonra ona göre hareket ederiz.
Cihazın içi açıldı garanti kapsamı dışında kaldı internetten aldım. Şimdi virüs taraması yapmayta gidiyorum hocam sonucu yazarım size.

Cihazın içi açıldı garanti kapsamı dışında kaldı internetten aldım. Şimdi virüs taraması yapmayta gidiyorum hocam sonucu yazarım size.
Tamamdır hocam bekliyorum. Umarım virüs çıkar da hemen temizleyip kolayca çözüme kavuşuruz. Virüs değilse olay daha karmaşık yerlere gidebilir çünkü.

Tamamdır hocam bekliyorum. Umarım virüs çıkar da hemen temizleyip kolayca çözüme kavuşuruz. Virüs değilse olay daha karmaşık yerlere gidebilir çünkü.
Buyurun hocam sanırım bir şeyler çıktı avp.exe diye.

Dosya Ekleri

• avs sonucları.txt
    4,6 KB · Görüntüleme: 34

Yeni konular

Geri
Yukarı