A73 vs S20FE vs A52s

• Konuyu başlatan apkr
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 27
  • Görüntüleme 2B

apkr

Hectopat
Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık 2 haftadır yoğun bir şekilde kronik sorunları olmayan, uzun ömürlü olabilecek, batarya kalitesi/süresi olabildiğince iyi olan Samsung markası özelinde Max 12,000 TL civarına kadar model araştırmasındayım. Olabildiğince az şarja takmamı gerektirsin, en azından 1 gün için. İkinci el tercihim değil. AMOLED ekran net tercihim denebilir. Kamerası ortalama standartta olması yeterli, mevcut telefonumdan daha iyi bir kamerası olacağı kanaatindeyim. Güncelleme takıntım yok, her bir güncellemenin telefonun ömründen fedakarlık ettiğini düşünenlerdenim.

(Şu anki telefonum J7 Duo, tarihi eser gözüyle bakabilirsiniz ama çok araştırmıştım onu da alırken, Exynos olmasına rağmen, sıfır kronik sorun - sıfır takılma ile kullanıyorum hala. O standarda tek değişen bataryalı ürün olması da ilave cezbetmişti)

S20FE Snapdragon modeli donanım olarak daha iyi fakat, onda dahi çok kronik sorunlardan bahsediyorlar; ekran, dokunmatik vb. çok araştırdım. Normal şartlarda 6,5 inç üstünü istemiyorum, mecbur kalmasam benzer özelliklerde 6 inç üzeri model almak istemezdim. A52S'de kasa esneme sorunları, A73'te düşük parlaklıkla alakalı sorunlar, yüksek SAR değeri vb. kafama takılıyor. Uzun yıllardır Samsung kullandığım için ondaki arayüz ve kullanım rahatlığını başka bir markada bulabileceğimi zannetmiyorum, iPhone asla bana göre değil, kullanım özgürlüğü önemli.

Ve konu başlığını tekrar düzenleyemedim, Exynos'lu A53'e yorumlarınız nelerdir? Bataryası övülüyor, fazla kronik sorunu yok gözüküyor.

28 Mart'ta yapılacak vergi zammı öncesinde aradan çıkarsam çok iyi olacak. En az 4-5 yıl kullanacağım. Çok forumda, sitelerde gezindim, burada sizler gibi nitelikli değerlendirenlerin olduğu platform yok denecek kadar az. Düşüncelerinizi ve önerilerinizi ciddiyetle dikkate alacağım. Tavsiyeleriniz nelerdir?

Son düzenleme:
Ben A serisi yerine S20FE SD tercih etmiştim. ki öyle de yaptım.

Ne zaman tercih ettiniz? Neden iyi ki öyle yaptım diyorsunuz? Herhangi bir sorun yaşadınız mı?

1 ay önce S20FE almıştım karşıma A53, A73 ve bu çıkarılmıştı bende S20FE SD sürümünü almıştım. Gayet iyi performans veriyor, pahalanmadıysa alınacak cihaz bence (ama Snapdragon sürümü olsun diğer sürümü çok kötü deniliyor, bende Snapdragon olan var)

Ben S20 FE aldım öneririm. Batarya endişeniz varsa 60 Hz'e alın rahat kullanırsınız zaten. Ben 120 Hz'de çoğu özelliğini kullanmama rağmen gayet yetiyor. A serisi zaten benim için anneye babaya alınacak telefon gibi geliyor. A73 daha güncel ve bataryası daha iyi ama S20 FE SD derim ben.

Şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım.

Snapdragon versiyonlularda da çok sorun yaşayanlar var, umarım sizler yaşamazsınız. Kronik sorun olayı kafama takılıyor.

Snapdragon versiyonlularda da çok sorun yaşayanlar var, umarım sizler yaşamazsınız. Kronik sorun olayı kafama takılıyor.

Ben hiç yaşamadım, oyunlardaki bazı otomatik ayarlamaları kapadım CoD:M'da en yüksek ayarda takılma dahi yaşamıyorum.

Ben hiç yaşamadım, oyunlardaki bazı otomatik ayarlamaları kapadım CoD:M'da en yüksek ayarda takılma dahi yaşamıyorum.

Bu arada oyun oynayan biri değilim, sosyal medya - web araştırma vb. ve oyun harici uygulamalarda haritalar vb telefonu sorunsuz kullanabilsem yeterli.

Güç ve özellik istyorsanız S20 FE SD, güncellik istiyorsanız A73.
batarya ve kronik sorunlara istinaden yorumunuz nedir? (s20fe sd 60hz yapsak bile)

Geri
Yukarı