A8-5600K "8 GB RAM Kullanılabilir Miktar 3,96 GB" Sorunu

Melihycl

Hectopat
Daha fazla  
Yeni işlemci aldım taktım her şey sorunsuz çalışıyor fakat 1. RAM slotu calısmıyor. BIOS'a girip baktığımda 2 RAM de görünüyor. Windows ortamında ise durum fotodaki gibi 4 GB donanıma ayrılmış alan var yardımcı olursanız sevinirim.

sistem bilgisi.png

Son düzenleyen: Moderatör:
APU sistemler hakkında pek bilgim yok fakat RAM miktarının bir kısmı dahili grafik birimine aktarılmış sanırım. Detaylı bilgiyi APU sistemler hakkında bilgi sahibi arkadaşlar vereceklerdir.

Evet arkadaş doğru söylüyor bendede APU işlemci var oda RAM'dan yiyordu ekran kartı taktım ekran kartından görüntü alıyorum artık yemiyor ama yine onu kullanırsam yemeye devam ediyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
4 GB donanıma ayrılmış. Yani sorun yok.
Sorun var donanıma ayrılan miktarın o kadar olmaması gerekiyor. Aygıt yöneticisine girip sistem aygıtları bölümünde DRAM Controller var eğer bu isimde çıkmazsa sırasıyla güncelle, sistem kurulumu yaparken windowsun chipset için tanımladığı dosyalar dolu olan RAM slotuna göre sistemi ayarlar. Bu yüzden sonradan RAM takılınca yeniden tanımlama yapmayabiliyor.
400455

Windows kurulduktan sonra işaretlediklerim çoğunlukla "PCI Express Kök" olarak geçiyor. Sağ tıklayıp güncelle dedikten sonra yukarıdaki asıl isimlerini alıyorlar. Sistem aygıtlarının hepsini güncellemenizi öneririm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı