8 GB RAM "Kullanılabilir RAM miktarı 3,96 GB" Şeklinde Gözüküyor

Slyman.ylcn

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, bir bilgisayarcıda PC’ye format attırdım, önceden böyle bir şey olmadı, HDD bozulmuştu, yeni HDD aldım, ona Windows kurdurdum, Windows 10 64 Bit. Sonra RAM miktarı 3,96 GB dedi. RAM'ler çalışıyor, anakartım Gigabyte 990 FXA UD5 Rev3.0, sürümü: FB, BIOS sıfırlandığı için mi acaba bu problemi yaşıyorum? Bu arada format attığı vakit ürün anahtarı istemedi benden Windows. Ürün etkinleştirildi yazıyor, kırık Windows yüklediği için mi oluyor? RAM'ler 1-3'e takılı, yan yana değil yani.

CD059E28-BCA9-4CBC-B9F5-AE271B3098E7.jpeg

DC50456B-166D-4AE0-84EB-A90F78932813.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bios sürümünüz eski görünüyor. Her şeyden önce güncellemenizi öneririm. Belki sorununuzu da çözebilir.

Aşağıdaki linkten 2015 tarihli FC sürümünü indirip kurun.

Bios sürümünüz eski görünüyor. Her şeyden önce güncellemenizi öneririm. Belki sorununuzu da çözebilir.

Aşağıdaki linkten 2015 tarihli FC sürümünü indirip kurun.
Güncelleyeyim de bu konunun acemisiyim rehberlerden de pek anlamıyorum açıkçası, flash belleksiz setup şeklinde güncelleme yapabilir miyiz?
Tek tek tak ikisinin de çalıştığın dan emin ol.
Denedim çalışıyor.
Bellekleri doğru takmışsın, oturduklarından emin ol "çıt" sesini duy. Veya 1-2 deneyin.
Şimdi taktım ramleri çıkarıp böyle mi olması lazım?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    3 MB · Görüntüleme: 67
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı