A8 5600K sisteme GTX 1050 veya GTX 1050 TI olur mu?

Ali Osman Urhan

Hectopat
Daha fazla  
  • AMD A8 5600K APU (İşlemci)
  • 8GB RAM
  • Asus A58M-E AMD A58 (Anakart)
Bu sisteme Nvidia 1050 veya 1050 Ti uyar mı, bir sıkıntı olur mu?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Sistemin çok giriş seviyesi dostum. R7 250 de önermek istemiyorum sana. RX 460 al sen. İleride sistemi yükseltirsin. Tam anlamıysa bu kartın gücünden faydalanamasan bile güzel performans elde edersin.

Eğer fps takıntınız yoksa o kadar sorun yaratmaz. İlla 60 fpsde oynayacağım diyorsanı evet biraz zor. Fakat gtx 1050 ti kullanabilirsiniz. Çok fazla darboğaz yapmaz.

Ben CS LOL H1Z1 oyunuyorum genelde fazla çeşit oyun oynamiyorum bunları oyunuyorum illa yüksek ayarlarda oynıcam diye bir şey yok sadece akıcı olsun benim için yeterli rx 460 mi 1050 mi? :D

Benim tavsiyem gtx 1050 ti olur. RX 460a göre daha iyi hemde geleceğe yönelik düşünmeniz açısından daha iyi ilerde işlemci anakart değiştirirseniz gönül rahatlıyla ekran kartını kullanmaya devam edebilirsin. Hemde nvidia nın yeni mimarisi pascal kullanıyor bir diğer avantajıda bu :)

Darboğaz konusunuda mutlaka bir miktar darboğaz olacaktır.

GTX 1050 Ti ve 1. Nesil i5 Darboğaz

Bu konudaki attığım videolara bakarak karar verebilirsin. Senin işlemcin i5 650'in bir iki tık üstünde ama çok gözle görülür bi fark yok. Hemen hemen aynı diyebilirsin. Ona göre bakıp karar verebilirsin.

Bir miktar olacaktır tabiki. Ama fps takıntın yoksa dediğim gibi sorun yaşayacağını sanmıyorum.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı