A8 7650K Radeon R7 sistemde LoL 40 FPS veriyor

İşletim sistemi
Windows 10

burk19

Decapat
Arkadaşlar merhaba. Ben LoL'ü 3 4 sene önce oynuyordum ve bıraktım oyunu. Şimdi ise tekrar indirdim ama eskiden 80 FPS üstü aldığım oyunda 40 FPS alıyorum. Bunu sabit 60 ya da daha üstüne nasıl getirebilirim? Yardımcı olur musunuz?
İşlemcim AMD A8 7650k, 8 GB RAM var, ekran kartı AMD Radeon R7 Graphics.

Teşekkürler hocam aynı hesapta değil yeni açtım çok teşekkür ederim inşallah şöyle bir 60 70 FPS verir bunlardan sonra eskiden 90 100 FPS aldığım oyunda böyle olmakta kötü oldu.

Hocam ben güç planını düzenle kısmından performans modunu açmak diye bir seçenek buldum sizce işe yarar mı? Ayrıca tasarruf modu açmak yanlış değil mi? Yanlış biliyorsam özür dilerim.

Ne kadar performans artışı yaşayacağınızdan emin değilim hocam.

Güç tasarrufu moduna almak performansı 2 kat düşürüyor. Yüksek performans işlemciyi sürekli yüksek frekansta çalıştıracağından sisteminiz boştayken bile ısınabilir. En mantıklı seçenek dengeli, gerektiğinde kullansın.

Ne kadar performans artışı yaşayacağınızdan emin değilim hocam.

Güç tasarrufu moduna almak performansı 2 kat düşürüyor. Yüksek performans işlemciyi sürekli yüksek frekansta çalıştıracağından sisteminiz boştayken bile ısınabilir. En mantıklı seçenek dengeli, gerektiğinde kullansın.

Hocam dediklerinizi yapınca oyun nispeten oynanabilir bir FPS vermeye başladı sağ olun. Peki oyunu bir hiç yoktan 5 FPS daha fazla verecek ne yapabilirim başka bildiğiniz yöntemler var mı? Ayrıca bu FPS'yi halledeyim derken bir de ping sorunu çıktı başıma.

Hocam dediklerinizi yapınca oyun nispeten oynanabilir bir FPS vermeye başladı sağ olun. Peki oyunu bir hiç yoktan 5 FPS daha fazla verecek ne yapabilirim başka bildiğiniz yöntemler var mı? Ayrıca bu FPS'yi halledeyim derken bir de ping sorunu çıktı başıma.

Pinge neden olabilecek herhangi ayar yapmadık hocam. Windows 10 mu kullanıyorsunuz?

Pinge neden olabilecek herhangi ayar yapmadık hocam. Windows 10 mu kullanıyorsunuz?

Hocam ping vardı zaten onu çözmem gerek benim. Evet Windows 10. bir de başka FPS arttıracak ayar biliyor musunuz hiç yoktan 5 FPS artsın daha iyi olur. Dikey senkronizasyonu açayım mı?

Hocam ping için YouTube'dan video izledim CMD'den bir kod yazıyor arkada bırakın diyor şu anlık işe yarıyor ama inşallah FPS'ye etki etmez arkada kalması. Benim size sorum başka ayar biliyor musunuz 5 FPS daha artsa kardır.

Hocam anti-a kapatmak işe yarar mı FPS için.

Son düzenleme:
Hocam ping vardı zaten onu çözmem gerek benim. Evet Windows 10. bir de başka FPS arttıracak ayar biliyor musunuz hiç yoktan 5 FPS artsın daha iyi olur. Dikey senkronizasyonu açayım mı?

Hocam ping için YouTube'dan video izledim CMD'den bir kod yazıyor arkada bırakın diyor şu anlık işe yarıyor ama inşallah FPS'ye etki etmez arkada kalması. Benim size sorum başka ayar biliyor musunuz 5 FPS daha artsa kardır.

Hocam anti-a kapatmak işe yarar mı FPS için.

Dikey senkronizasyonu açmak FPS değerini monitörün Hz değeriyle sınırlandırıyor hocam. Yani açmanıza gerek yok. Anti Aliasing kapatabilirsiniz, köşeler pürüzlü olur fakat performans açısından daha mantıklı.

Dikey senkronizasyonu açmak FPS değerini monitörün Hz değeriyle sınırlandırıyor hocam. Yani açmanıza gerek yok. Anti aliasing kapatabilirsiniz, köşeler pürüzlü olur fakat performans açısından daha mantıklı.

Çok belli oluyor mu hocam. Bir de ben video izledim ekran kartının ayarı mı ne varmış performans için ayarlanılabiliyormuş onu da deneyeceğim yazayım dedim başkası da görür belki.

Geri
Yukarı