Çözüldü A8 7650k sistemde kullanılabilir RAM'in az olması performansı etkiler mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

burk19

Decapat
RAM
8 GB
Ekran kartı
Amd Radeon R7 Graphics
İşlemci
AMD A8 7650K
Arkadaşlar merhaba. Bende 8 GB RAM var ama kullanılabilir 3.45 GB gözüküyor. Çözüm yollarını denedim ama düzelmedi. Sistem APU. Performansa çok etki eder mi?

Son düzenleme:
Çözüm
Şu videodakileri uygulayıp 4096 yerine 2048 ya da 1024(1024 yazarsanız GPU RAM'i 1GB, 2048 yazar iseniz 2 GB olacak) yazıp dener misiniz? Belki işinize yarayabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not: Eğer bu işe yaramazsa yaptığınız Regedit değişkenini silin ve BIOS üzerinden VRAM azaltmayı arayın genelde "dedicated Memory" gibi isme sahip.
64 Bit kullanıyorum belirtmeyi unutmuşum kusura bakmayın.

2x4 olarak kullanıyorum.

2x4 kullanıyorum.

RAM'lerden birisi çalışmıyordur veya soketi arızalıdır vs. CPU-Z indirip about kısmı dahil SDP ve Memory kısmının ekran görüntülerini, ayrıca GPU-Z indirip ekran görüntüsü ekler misin hocam, yardımcı olabiliriz.

RAM'lerden birisi çalışmıyordur veya soketi arızalıdır vs. CPU-Z indirip about kısmı dahil sdp ve Memory kısmının ekran görüntülerini, ayrıca GPU-Z indirip ekran görüntüsü ekler misin hocam, yardımcı olabiliriz.

Tamam hocam.

Görev Yöneticisi üzerinden SS atabilir misiniz?

Burayı istediniz sanırım hocam buyurun.

Dosya Ekleri

• IMG_20230331_215038.jpg
    IMG_20230331_215038.jpg
    594,7 KB · Görüntüleme: 12
Msconfig üzerinden de kontrol edin. Sınırlama varsa tiki kaldırıp tekrar başlatıp deneyin.

MSConfig üzerinden de kontrol edin. Sınırlama varsa tiki kaldırıp tekrar başlatıp deneyin.

O yönetimi önceden denemiştim hocam.

BIOS ayarlarını hiç kurcaladınız mı?
BIOS ayarlarından bilerek GPU RAM'i arttırılmış gibi duruyor. 16 GB RAM'e sahibim APU sistemde 2 GB RAM ayırıyor.

Hocam BIOS'u hiç ellemedim.

BIOS ayarlarını hiç kurcaladınız mı?
BIOS ayarlarından bilerek GPU RAM'i arttırılmış gibi duruyor. 16 GB RAM'e sahibim APU sistemde 2 GB RAM ayırıyor.

Hocam dediğim gibi BIOS'u hiç ellemedim. Pek bilgimin olmamasından BIOS güncel değil sanırım. Onu güncellesem düzelebilir mi? Gigabyte benim.

BIOS resetleyip deneyin.

BIOS pilini çıkarıp takmayı mı diyorsunuz hocam pek bilmiyorum ama onu diyorsanız yapmıştım.

RAM'lerden birisi çalışmıyordur veya soketi arızalıdır vs. CPU-Z indirip about kısmı dahil sdp ve Memory kısmının ekran görüntülerini, ayrıca GPU-Z indirip ekran görüntüsü ekler misin hocam, yardımcı olabiliriz.

Hocam sizin istediklerinizi şimdi değil de yarın atabileceğim kusura bakmayın. Ama biri bozuk olsa 8 GB gözükür müydü yine de?

BIOS resetleyip deneyin.

Hocam Gigabyte sitesinden güncel değilse BIOS güncellemeyi indireyim mi yani bununla ilişkili midir?

Son düzenleme:
Şu videodakileri uygulayıp 4096 yerine 2048 ya da 1024(1024 yazarsanız GPU RAM'i 1GB, 2048 yazar iseniz 2 GB olacak) yazıp dener misiniz? Belki işinize yarayabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Not: Eğer bu işe yaramazsa yaptığınız Regedit değişkenini silin ve BIOS üzerinden VRAM azaltmayı arayın genelde "dedicated Memory" gibi isme sahip.

Çözüm
RAM'lerin parlak yerlerini yumuşak bir silgi ile temizleyip takın. Bu işlemi de fişten çekik olarak yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı