A8 9600 vs A8 6600K APU

2x4 ise yeterli.
1652084784194.png

Single diyor tek kanal yani.
Bir sorum olacak şu an 8 GB tek kanal RAM'im var ya bir tane daha 8 GB RAM alsam taksam gene aynı mantığa gelir mi? 2x8 olur?

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 1382802

Single diyor tek kanal yani.
Bir sorum olacak şu an 8 GB tek kanal RAM'im var ya bir tane daha 8 GB RAM alsam taksam gene aynı mantığa gelir mi? 2x8 olur?

Evet hocam bir tane 8 GB takmalısın ama o zaman sistem maliyeti artacak, en iyisi bu sistemi satıp 2. el 1150 sistem toplaman.

Evet hocam bir tane 8 GB takmalısın ama o zaman sistem maliyeti artacak, en iyisi bu sistemi satıp 2. el 1150 sistem toplaman.

Yok ya anca yükseltirim satmayacağım yavaş yavaş geliştiririm tüm parçaları şu an her oyunda Low da oynatsa 60 FPS yeter bana yazın da işlemci alırım.

Yok ya anca yükseltirim satmayacağım yavaş yavaş geliştiririm tüm parçaları şu an her oyunda Low da oynatsa 60 FPS yeter bana yazın da işlemci alırım.

Bu haliyle RAM eklersen her oyun demeyelim de çoğu oyunu orta-yüksek ayarda 60 FPS üstü oynatır zaten.

A8 7600'ü uzun süre kullandım, 6600K'dan daha iyi performans sergiliyor, grafik işlemci olarak daha iyi. Ancak işlemci güçleri olarak üçü de yakın işlemciler. Oyun olarak CS:GO, ETS2 ve Lol oynadım. Hepsi düşük ayarda olduğu ve eski olduğu için şuanki performansını bilemiyorum. Ama size tavsiyem almayın. Biraz daha koyun ikinci el alın. Veya 3000G de alabilirsiniz.

A8 7600'ü uzun süre kullandım, 6600K'dan daha iyi performans sergiliyor, grafik işlemci olarak daha iyi. Ancak işlemci güçleri olarak üçü de yakın işlemciler. Oyun olarak CS:GO, ETS 2 ve LoL oynadım. Hepsi düşük ayarda olduğu ve eski olduğu için şu anki performansını bilemiyorum. Ama size tavsiyem almayın. Biraz daha koyun ikinci el alın. Veya 3000G de alabilirsiniz.

Yazın para biriktirip i5 3470 alacağım hem ucuz beğendiğim bir işlemci.

Geri
Yukarı