A9-9425 işlemci çift kanal bellek destekler mi?

berko07

Centipat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Makine/Teknikeri
Yukarıda belirttiğim işlemciye sahibim laptopu alırken üstünde 1x8 GB DDR4 2666MHz RAM vardı, ben 2x4GB yapmak istiyorum. Anakart üstünde 2 tane slot var lakin işlemciye baktığımda tek slot desteği var diyor. Acaba dual channel çalışır mı taksam?

Son düzenleyen: Moderatör:
A9-9425 içindeki kuzey köprüsü tek kanallı bir bellek kontrolcüsüne sahiptir. 2 kit RAM taksanız bile dual channel çalışmayacaktır.

A9-9425 içindeki kuzey köprüsü tek kanallı bir bellek kontrolcüsüne sahiptir. 2 kit RAM taksanız bile dual channel çalışmayacaktır.
peki o zaman neden anakartta üzerinde neden çift slot var, hadi var neden böyle işlemci koyuyorlar ki. şimdi hiç bir işe yaramaz mı 2x4 yparsam

peki o zaman neden anakartta üzerinde neden çift slot var, hadi var neden böyle işlemci koyuyorlar ki. şimdi hiç bir işe yaramaz mı 2x4 yparsam
RAM yükseltebilmen için çift slot var. RAM sadece dual channel çalışması için yükseltilmez. Bellek miktarı kullanıcılar için çok önemli. AMD'nin A serisi tüm mobil işlemcileri mimariden yoksun çöpten ibarettir. 2x4 yaparsan bellek miktarı olarak elbette işine yarayacaktır.

RAM yükseltebilmen için çift slot var. RAM sadece dual channel çalışması için yükseltilmez. Bellek miktarı kullanıcılar için çok önemli. AMD'nin A serisi tüm mobil işlemcileri mimariden yoksun çöpten ibarettir. 2x4 yaparsan bellek miktarı olarak elbette işine yarayacaktır.
Ne bileyim usta 2019 yılında almıştım 2300 TL ye o zaman da PC hakkında pek bilgim yoktu ve elimde de 2500 TL limid vardı zaten anca bunu buldum şuan ki aklım olsa olmazdim zaten ,yani 1x8 den 2x4 e geçsem dual olmasa bile işe yarar mı diyorsun

Yeni konular

Geri
Yukarı