Çözüldü Custom ROM A_only Custom ROM'u a/b bir cihaza portlamak mümkün mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

kaggee6

Femtopat
Daha fazla  
GM8-sprout telefonunun kullanıyorum bu cihaz için çok az Custom ROM var ve bu cihaz a/b bir cihaz bu telefonna a_only bir cihazın Custom ROM'un portlayabilir miyim?

Çözüm
Anladım peki nasıl yapabilirim?

Sadece boot.img düzenleme kısmını anlatsam yeterli olur.

Konuda sur-Master kullanmışlar fakat aik tavsiye ederim, daha iyidir bana göre.

Aik ile hedef ve taban boot.img dosyalarını unpack ettikten sonra tabandan hedefe board, kernel ve kernel-offset dosyalarını atıp repack edin.

Ramdisk içi boş olacaktır muhtemelen, artık neredeyse her sistem System-as-root kullanıyor.

Repack ettiğiniz boot.img ile hedef sistemi çalıştırmayı deneyin, kuvvetli muhtemel animasyonu bile göremezsiniz. Güncel Android sürümlerinde port etmek çok zor.

Etmez ise System-as-root desteğine göre ya ramdisk ya da System üzerinde kök klasörde uevent, init gibi dosyalar ile oynarak deneyin.

Ben port işini bırakalı çok oldu, hatirladiklarim bunlar. Sende araştırıp üzerine katarsan bir şeyler yapabilirsin. Araştırma yapmadan adım atılmıyor maalesef.
Anladım peki nasıl yapabilirim?

Sadece boot.img düzenleme kısmını anlatsam yeterli olur.

Aik ile hedef ve taban boot.img dosyalarını unpack ettikten sonra tabandan hedefe board, kernel ve kernel-offset dosyalarını atıp repack edin.

Ramdisk içi boş olacaktır muhtemelen, artık neredeyse her sistem System-as-root kullanıyor.

Repack ettiğiniz boot.img ile hedef sistemi çalıştırmayı deneyin, kuvvetli muhtemel animasyonu bile göremezsiniz. Güncel Android sürümlerinde port etmek çok zor.

Etmez ise System-as-root desteğine göre ya ramdisk ya da System üzerinde kök klasörde uevent, init gibi dosyalar ile oynarak deneyin.

Ben port işini bırakalı çok oldu, hatirladiklarim bunlar. Sende araştırıp üzerine katarsan bir şeyler yapabilirsin. Araştırma yapmadan adım atılmıyor maalesef.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Sadece boot. İmg düzenleme kısmını anlatsam yeterli olur.

Aik ile hedef ve taban boot. İmg dosyalarını unpack ettikten sonra tabandan hedefe board, kernel ve kernel-offset dosyalarını atıp repack edin.

Repack ettiğiniz boot. İmg ile hedef sistemi çalıştırmayı deneyin, kuvvetli muhtemel animasyonu bile göremezsiniz. Güncel Android sürümlerinde port etmek çok zor.

Son olarak şu an Custom ROM kullanıyorum, kullandığım Custom ROM'un boot.img'ini kullanabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı