AA/AAA tipi pilleri şarj eden cihaz ile 14500 pili şarj etme

Daha güçlü ışık için o önerdiğiniz feneri alırım voltajı arttırma gibi maceraya atılmama gerek yok. Önerdiğiniz ürün gerçekten 500 ile 1000 lümen ise acayip işimi görecektir. Peki 18650 pili nasıl elde edeyim? Elimde laptop şarjı var onun içindeki pili kullansam bana bir zararı dokunmaz değil mi?
Lityum pil mi ki?
Nikel metalmiş.

Verdiğim linkteki videolar dışında Google'da ürünü arat, hakkında videoları var, orada ışık kapasitesini vs. görürsün.

Bu ve çok daha pahalı ürünlerin çoğu CREE ledlerini kullanır. Kullanılan ledlerin ışık kapasitesine dökümanlarından ulaşabilirsin. Verdiğim linkteki ürün kuvvetli olanlardan 7135 x 8 driver kullanıyor. Bu nedenle tam güçte 2800mAH pil ile 1 saat çalışır ve kafası haliyle ısınır.

Parlaklığı azaltınca bu süre 2 saat civarı olur. Bu ürün çok parlak dersen 7135x6lı modeller de, tam kapasitede 2100mAH yer bir saatte.

Laptop şarjı değil bataryası lazım.

Ultra ince olmayan kalın laptopların bataryasında bu pillerden genelde 6 tane olur. Kapasiteleri çok azalmışsa bu ürün ile canını sıkar, zamanlamasını yazdım yukarıda. Ben 3 laptop bataryası açtım birinden tam kapasiteye yakın ürünler çıktı, diğerlerinde ise %20-30 kadar kapasitedeydiler. Senin durumunda nasıl olur bilemem.

Yanlış terim kullanmışım. Laptop bataryası demek istiyordum. Ama zaten bozuk, pillerinin yeterince kapasitede olacağını zannetmiyorum. Siz 18650 pil önerirseniz daha iyi olacak.

Hepsiburada'da marka powerbanklerde indirim oluyor, . 18650 kullananlardan alıp ucuza 4 pil sahibi olabilirsin, tekil alırım dersen marka ürün dışında alma kapasitesi ağlatır.

Pilleri şarj için ya Aliexpress'den dandik powerbank kutusu al ya da şu devreden al, çok daha verimli çalışır.

Smart Electronics 5V Micro USB 1A 18650 Lithium Battery Charging Board With Protection Charger Module for Arduino Diy Kit-in Integrated Circuits from Electronic Components & Supplies on Aliexpress.com | Alibaba Group

Telefon şarj kablosunun microUSB kısmıyla şarj olur.

Verdiğin linkteki ürünler hakkında birşey diyemem. Ben devreyi kullanıyorum.

Verdiğin linkteki ürün ne kadar sürede şarj ediyoru araştır, çok yavaş değilse ve sağlamsa neden olmasın.

Gearbest'de de şarj üniteleri var, yorumları iyi olandan birini alabilirsin.

Pili ayrı alacaksan korumalı pil al, çünkü fener şarj azalınca uyarıyor sadece.

Eski pil kullanırsan şarj koruma devresi alıp korumasız pile ekleyebilirsin.

Kullanım amacın nedir?

Bazen geceleri bisiklet sürüyorum kullandığım ışığın güçlü olmasını istiyorum. 1 saat, bilemediniz en fazla 2 saat sürüyorum.

OK, ben de aynı amaçla zaten bu ürüne ulaştım. Bu flood tarzı ışık verir, yani geniş açısı iyi uzağı görece zayıf. Throw tipi olanları uzağı daha iyi ama yakını dar açıyla aydınlatır. Bu üründe strobe da mevcut, flash atar.

Ben de sana birşey sorayım 27.5 veya 29" dağ bisikletleri için iyi korumalı bir çamurluk önerin var mı?

Flaşör ihtiyacımı şu an kullandığım fener ile gideririm onda problem yok da bu pil olsun, şarj olsun bu işin içinden kaç parayla çıkarım? Bir de söylediğiniz iyi oldu, şimdi iki türü var bu fenerin bana geniş açılı olanı lazım hangi türünü almalıyım?

Ben de sana birşey sorayım 27.5 veya 29" dağ bisikletleri için iyi korumalı bir çamurluk önerin var mı?

Çamurlu arazide kullanacaksan hiç çamurluk almaya girişme yeterli gelmez. Boşa masraf ve ağırlık yapar. %40 bilemediniz %60 kurtarırsınız yine kirlenirsin yine ıslanırsın. Bu işin fıtratında var. Ama illa alacağım dersen sele borusuna bağlananlardan alın. Şahsen kullanımı daha kolay. Çamurdan tamamen kurtulmayı kafana takıyorsan aklıma fatler için yapılmış çamurluklar geliyor 14 cm genişliğinde oluyor. Korursa o korur başka çaresi yok. :D

Belirli bir ürün tavsiye edemem çünkü hayatım boyunca çamurluk kullanmadım ama sele borusuna bağlananlar sanki daha böyle bir kullanışlı geliyor. Bisiklet, ulaşım için kullanılmadığı sürece çamurluk gibi şeyler ihtiyaç değil lükse kaçan şeyler.

Verdiğim link zaten geniş açılı olanı, bir metre mesafedeki duvara tutunca 73 derece geniş, 20 derece dar açı (merkezdeki en parlak alan, uzun hüzme) verdiği belirtilmişti baktığım videolardan birinde.

Şehir kullanımı için, yağmur sonrası sudan korunmak vb durumlar için çamurluk ihtiyacı. Sanırım onu da benim uydurmam gerekecek, baktıklarımın çoğu kısa ve ince. Neyse problem değil.

Masraf, bana 12.99$.
Sana, artı pil, şarj çözümü ve gidona fener tutucu. Seçimine göre fiyat değişir, yukarıda bahsettim zaten.
Powerbank'in varsa direkt powerbanke takılan ışıklar da mevcut.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı