Çözüldü "AarSvc Agent Activation Runtime" virüs mü?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

348103

Hectopat
Arkadaşlar, görev yöneticisinin hizmetler bölümünde böyle bir dosya var. Vir de AarSvc_"rastgele sayılar" isimli bir tane var. Virüs olma ihtimali var mı? Daha çok fazla adı saçma olan dosya var, bunlar virüs müdür?

Çözüm
Konu kapanabilir, virüs değilmiş. Microsoft'un kendi forum sitesine konu açtım, güncellemelerle gelen bir şey dedi yetkili.
Arkadaşlar, görev yöneticisinin hizmetler bölümünde böyle bir dosya var. Vir de AarSvc_"rastgele sayılar" isimli bir tane var. Virüs olma ihtimali var mı? Daha çok fazla adı saçma olan dosya var, bunlar virüs müdür?
Sağ tıklayıp ''Dosya konumunu aç'' de, SS at.

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyük ihtimalle virüstür. Kaspersky ile tarama yapın

Ben ayrıntılar kısmı zannettim hocam, pardon.

Çevrimiçi ara deyin.

Arattım, çıkan metin ise "an information disclosure vulnerability exists when the Windows agent activation runtime (aarsvc) fails to properly handle objects in Memory. An attacker who successfully exploited the vulnerability could obtain information to further compromise the user's System." oldu.
Büyük ihtimalle virüsdür. Kaspersky ile tarama yapın.

Tarama yaptığımda hiçbir şey bulmadı (tam tarama yapmama rağmen).

Arattım, çıkan metin ise "an information disclosure vulnerability exists when the Windows agent activation runtime (aarsvc) fails to properly handle objects in Memory. An attacker who successfully exploited the vulnerability could obtain information to further compromise the user's System." oldu.

Tarama yaptığımda hiçbir şey bulmadı (tam tarama yapmama rağmen).
''Windows aracısı etkinleştirme çalışma zamanı (aarsvc) Bellekteki nesneleri düzgün şekilde işleyemediğinde bilginin açığa çıkması güvenlik açığı ortaya çıkar. Güvenlik açığından başarıyla yararlanan bir saldırgan, kullanıcının Sisteminin güvenliğini daha da aşmak için bilgi toplayabilir.'' diyor.

"Windows aracısı etkinleştirme çalışma zamanı (aarsvc) bellekteki nesneleri düzgün şekilde işleyemediğinde bilginin açığa çıkması güvenlik açığı ortaya çıkar. Güvenlik açığından başarıyla yararlanan bir saldırgan, kullanıcının sisteminin güvenliğini daha da aşmak için bilgi toplayabilir." diyor.

Yazı anlayamayacağım kadar karmaşık riskli bir şey gibi duruyor ama.

Geri
Yukarı