ABD dil okulu fiyatları ne kadardır?

duzzstar

Picopat
Daha fazla  
Amerika'da dil eğitimi almayı düşünüyorum, sizce 4 haftalığına gitsem kaça patlar? Ve sonrasında kalıcı olarak kalmak istiyorum. Çalışma vizesine başvursam kalma ihtimalim var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
4 haftalık dil okuluna kaydolmak için çekeceğin vize çilesini ve parasını WAT'a koy, paranın %80i vize çıkmazsa diye garantide kalsın, 6 ay vizen ile iki işte çalışıp şirkete verdiğin parayı üçe ya da dörde katlayıp sonra SSN kullanarak başka bir eyalette minimum wage işlerde çalışabilirsin

4 haftalık dil okuluna kaydolmak için çekeceğin vize çilesini ve parasını WAT'a koy, paranın %80i vize çıkmazsa diye garantide kalsın, 6 ay vizen ile iki işte çalışıp şirkete verdiğin parayı üçe ya da dörde katlayıp sonra SSN kullanarak başka bir eyalette minimum wage işlerde çalışabilirsin
Kesinlikle katılıyorum. WAT bu dönemde Amerika'ya kapağı atmak için en iyi, en uygun adımdır.

SSN ne demek? 17 yaşındayım açık lise okuyorum bitince work and travel yapabilir miyim?

SSN ne demek? 17 yaşındayım açık lise okuyorum bitince work and travel yapabilir miyim?
Social Security Number, Türkiye'deki TC kimliğin gibi düşün. İşletmeler vergilemelerini SSN üzerinden hallediyor, bu yüzden eğer SSN yoksa saatlik alacağın maaş SSN sahibi birisine göre çok daha az olur. Lisedeyken WAT yapamazsın, üniversitede aktif olarak öğrenci iken şirketlerden birisine başvurman gerekiyor.

Social Security Number, Türkiye'deki TC kimliğin gibi düşün. İşletmeler vergilemelerini SSN üzerinden hallediyor, bu yüzden eğer SSN yoksa saatlik alacağın maaş SSN sahibi birisine göre çok daha az olur. Lisedeyken WAT yapamazsın, üniversitede aktif olarak öğrenci iken şirketlerden birisine başvurman gerekiyor.
Açık üniversite dahil mi? Ve wat dışında hangi yolla Amerika’ya gidebilirim?

Açık üniversite dahil mi? Ve wat dışında hangi yolla Amerika’ya gidebilirim?
Açık üniversitede WAT yapılamıyor, çeşitli iş vizelerine başvurarak gidebilirsin ancak sermayesi ve hazırda bulunan bir şirketin olmadığı sürece kalifiyeli vize alman ciddi anlamda zor. Minimum wage iş vizesi için uğraşmaktansa WAT senin için en mantıklısı olacaktır dediğim gibi

Geri
Yukarı