ABD ekonomisi tüm ülkeyi mi etkiliyor?

@507053, hocam şu noktaya parmak basmak istiyorum, insanımız çok kıskanç. Örneğin, ben üniversitede öğrenciyken özel ders veriyor, ciddi deli para kaldırıyordum. Ama o kazandığım para millete batıyordu. Kısacası aşırı kıskançlar, yok şu ne yapmış yok bu ne yapmış falan diye gözetliyorlar. Ben bunu saçma buluyorum.

Şunca hayatım boyunca kimseyi stalklama işi falan da yapmadım. Yanlış mı düşünüyorum bilmiyorum ama bu tarz işler bana her zaman saçma gelmiştir. Ekonomik olarak bu durumda olmamızın sebebi de aslında bu. Kimse işini düzgün yapmıyor, üretim yok bir şey yok. Sonucunda da tamamen dışa bağımlı bir ülke.

Elimizdeki her şeyi sattık, her şeyi ithal eder duruma geldik. En ufak bir ambargoda bitecek durumdayız. Google gibi şirketlerin yıllık cirosu ülkemizin ekonomik durumunu solluyordur tahminimce. Kendi işimize bakmadığımız, boş işlerle uğraştığımız sürece ne yazık ki yol alamayacağız.

@507053, hocam şu noktaya parmak basmak istiyorum, insanımız çok kıskanç. Örneğin, ben üniversitede öğrenciyken özel ders veriyor, ciddi deli para kaldırıyordum. Ama o kazandığım para millete batıyordu. Kısacası aşırı kıskançlar, yok şu ne yapmış yok bu ne yapmış falan diye gözetliyorlar. Ben bunu saçma buluyorum.

Şunca hayatım boyunca kimseyi stalklama işi falan da yapmadım. Yanlış mı düşünüyorum bilmiyorum ama bu tarz işler bana her zaman saçma gelmiştir. Ekonomik olarak bu durumda olmamızın sebebi de aslında bu. Kimse işini düzgün yapmıyor, üretim yok bir şey yok. Sonucunda da tamamen dışa bağımlı bir ülke.

Elimizdeki her şeyi sattık, her şeyi ithal eder duruma geldik. En ufak bir ambargoda bitecek durumdayız. Google gibi şirketlerin yıllık cirosu ülkemizin ekonomik durumunu solluyordur tahminimce. Kendi işimize bakmadığımız, boş işlerle uğraştığımız sürece ne yazık ki yol alamayacağız.

Kıskançlık olayını şöyle ele alabiliriz bence mesela diyelim ki bir iş yerinde 10 çalışana zam yapılıyor diğerleri ise stabil kalıyor sonra bu iş yerindeki stabil maaş alanlar isyan edip karşı tarafında maaşının inmesini istiyor ama nedense akıllarına hiç bizim maaşımızada zam getirin denilmiyor. İşte sorun burada başlıyor insanlarımız özelliklede yaşlı kesim çok cahil ve bu cahilliklerini gidermek istemiyorlar.

@507053, hocam tabii ki öyle. Ancak bir insanın iyi olmasını istemiyorlar, demek istediğimi umarım anlatabilmişimdir. Umarım kıskançlık biter ve herkes işine bakar, layığıyla işini yerine getirir diyelim.

@507053, hocam tabii ki öyle. Ancak bir insanın iyi olmasını istemiyorlar, demek istediğimi umarım anlatabilmişimdir. Umarım kıskançlık biter ve herkes işine bakar, layıkıyla işini yerine getirir diyelim.

Yok anladım hocam. Size katılıyorum. Umarım en kısa sürede bu kabustan uyanırız.

Geri
Yukarı