ABD'deki bireysel silahlanma

Belli oluyor. 300 tane school shooting korunmak için zaten. Küçücük çocuklara karşı nasıl bir korumaysa artık...
Senin bahsettiğin şey ile benim bahsetiğim şey tamamen farklı.
Silahlı psikopatın teki ile bir şeyler anlatmaya çalışıyorsun ben diyorum sana caydırıcı güç, can güvenliği.

Senin bahsettiğin şey ile benim bahsetiğim şey tamamen farklı.
Silahlı psikopatın teki ile bir şeyler anlatmaya çalışıyorsun ben diyorum sana caydırıcı güç, can güvenliği.

Can güvenliği olmuyor işte. Küçücük bir çocuğun elinde hangi silah olursa olsun elinde silah olan yetişkin birine karşı kendini savunamaz. Neyse daha fazla tartışmayacağım. İkimizde birbirimizi ikna edemeyeceğiz zaten. Bu tartışma sonsuza kadar gider.

Can güvenliği olmuyor işte. Küçücük bir çocuğun elinde hangi silah olursa olsun elinde silah olan yetişkin birine karşı kendini savunamaz. Neyse daha fazla tartışmayacağım. İkimizde birbirimizi ikna edemeyeceğiz zaten. Bu tartışma sonsuza kadar gider.
Diyorum ya sen farklı bir şey ben farklı bir şey anlatıyorum diye. 😂

İyi akşamlar.

Yeraltı dünyasının en aktif olduğu (uyuşturucu) ülke ABD, normal. Filmlerde gösterdikleri çoğu şey doğru. Şehirlerinde yürüyen insanlardan bile anlaşılıyor zaten. Ben her zaman Avrupa'yı daha yaşanabilir bulmuşumdur.

Belli oluyor. 300 tane school shooting korunmak için zaten. Küçücük çocuklara karşı nasıl bir korumaysa artık...
Sanırım konuşmanda eksik olan şey düşünerek anlamak burada, okula tepeden tırnağa silahlı giren birisi* var, sınıfta silahlı başkaları olmazsa, bu yaz olduğu gibi telefon ekranında Punisher olan abileri beklerken bir ışık görürsün.

1664301563952.png

* Kişinin kimliği, psikolojik durumu, internet konuşmaları, üzerindeki malzemeleri satın alacak parasının olmaması gerektiği (ailesinin durumu, daha önceki giysilerinin durumu) yeterince fikir oluşturmaya yarıyor. Tabi biraz araştırmak gerek.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

ABD'de belirli kısıtlamalara gidecek gibi gözüküyor. 1 aydır dillendiriyordu zaten Biden geçenlerde tweet olarak da attı. Fakat karşı çıkan kesim var. Texas'da cumhuriyetçi parti gelsin alsın hadi tarzı bir tepki gösterdi dün mesela. Bence olmamalı zararları gözle görülür düzeyde.

İnsanlar neden birbirini öldürmeye başladı hala anlayamıyorum. Hadi birbirini öldürmeyi geçtim sırf insan öldürmek için oturup uğraşıp aletler yapılmış tarih boyunca. Hepsini geçtim devlet sınırları neden birbirinin vatandaşlarını öldürerek çiziliyor neden Bakugan yarıştırır gibi ordularını yarıştırıyorlar akıl sır erdiremiyorum.

Geri
Yukarı