ABD'den getirtilen iPhone'a başka ülkede kayıt yaptırılabilir mi?

RobinsonC

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar telefonu ABD'den getirsem daha sonra atıyorum Gürcistan'a Azerbaycan'a giriş çıkış yapsam pasaportuma kayıt yaptırabilir miyim? Telefonu ABD'den kuzenim getirecek.

Son düzenleyen: Moderatör:
e-Devlet şifresi büyük postane merkezlerinden kolayca alınabiliyor. Telefon kaydettirme sırasında e-Devlet Kapısı üzerinden yapılan başvurularda kişiden herhangi bir belge talep edilmiyor. E-devlet sistemine ise turkiye.gov.tr adresinden giriliyor.

e-Devlet şifresi büyük postane merkezlerinden kolayca alınabiliyor. telefon kaydettirme sırasında e-Devlet kapısı üzerinden yapılan başvurularda kişiden herhangi bir belge talep edilmiyor. e-Devlet sistemine ise turkiye.gov.tr adresinden giriliyor.

Üstat mesajdan demek istediğinizi anlamadım yani telefon ABD'den geldi. Ben kayıt için atıyorum Gürcistan'a giriş çıkış yaptım. Sorun olmaz değil mi?

Pasaport varsa sorun yok...kayıt parasıda var haberin olsun

Üstat mesajdan demek istediğinizi anlamadım yani telefon ABD'den geldi ama ben kayıt için atıyorum Gürcistan'a giriş çıkış yaptım sorun olmaz değil mi?

Diğer ülkelerde kayıt sistemi nasıl olur bilemem telefonu genel olarak nerede devamlı kullanacaksan gideceğin ülkeyi iyi araştır... Mesela Türkiye'de kullanacaksan 4 ay sonra telefonun IMEI bloke eder kullanamazsın...demek istediğim Türkiye'de kullanacaksan kayıt yaptırmak zorundasın... Sana kalmış kayıt yaptırmazsan başka çaresi var

Üstat mesajdan demek istediğinizi anlamadım yani telefon ABD'den geldi. Ben kayıt için atıyorum Gürcistan'a giriş çıkış yaptım. Sorun olmaz değil mi?
kuzenin ABDden sana cihaz getirecek kuzenin pasaporttuna kayıt olacak sorun yok kullanırsın türkiyede ama Diğer ülkelerde kayıt sistemi nasıl olur bilemem telefonu genel olarak nerede devamlı kullanacaksan gideceğin ülkeyi iyi araştır... .demek istediğim Türkiye'de kullanacaksan kayıt yaptırmak zorundasın... Sana kalmış kayıt yaptırmazsan sim i taktıktan sonra 4 ay süren var türkiyede

Pasaport varsa sorun yok...kayıt parasıda var haberin olsun.

Diğer ülkelerde kayıt sistemi nasıl olur bilemem telefonu genel olarak nerede devamlı kullanacaksan gideceğin ülkeyi iyi araştır... Mesela Türkiye'de kullanacaksan 4 ay sonra telefonun IMEI bloke eder kullanamazsın...demek istediğim Türkiye'de kullanacaksan kayıt yaptırmak zorundasın... Sana kalmış kayıt yaptırmazsan başka çaresi var.

Üstat telefonu Türkiye'de kullanacağım.
Kuzenim gelirken yanında getirecek ben de Türkiye'de kullanmak için kayıt ettirmek istiyorum ama telefon ABD'den geldi. Ben ise Gürcistan'a giriş çıkış yapsam sorun olur mu? Onu merak ediyorum.

IMEI kayıt ücreti var bilgin olsun. Kaydın Türkiye'de yapılacak olursa kullanabilirsin. Gürcistan'da giriş çıkış sorun olmaz, devam.👍

Bildiğim kadarıyla bir hat üzerine kayıt yaptırman gerekiyor, sim blokeli oluyor herhalde öyle yaptırınca.
Sonradan başkasına satman zorlaşıyor.

2732.4 TL kayıt ücreti var...

Bir sorun olmaz, normal prosedür olarak cihazı kaydettirmeniz gerekir. Cihazı nerede kullandığınızın bir önemi yok ister Gürcistan'da kullanın ister Irak'ta ister Pakistan'da o sizin bileceğiniz iş (birde aklınızda bulunsun Gürcistan'dan elektronik alet almayın TL'nin çok değersiz olması ve onlarında ithalata bağımlı ülke olmasından dolayı fiyatları TL'ye çevirdiğinizde çoğu zaman yakın fiyatlar çıkıyor ve ben yakın zamanda geçtim, Sarp kapısından vatana geri dönerken Gürcü tarafında beklerken kimi Gürcü kişilerin camdan atlayarak sırada çocuk ağzıyla kaynak yaptığına şahit oldum dediklerine göre bu oluyormuş ve onların sınır polisi buna müdahale etmiyor ondan dolayı en azından ülke sınırlarına girmeden kavgaya tutuşmayın).

Geri
Yukarı