ABD'den Türkiye'ye Düşük komisyonlu para transferi

JustWolter

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
• Monitör: Asus 1080p 144Hz IPS (VP249QGR)

• GPU: RTX 4060 (Gainward Ghost)
• CPU: Ryzen 5 5500
• RAM: 16GB 3600Mhz (Goodram IRDM Pro)
• MB: A520M-HVS 4600MHz (ASRock)
• SSD: 1TB+512GB NVMe (Kingston+Addlink)
• PSU: BitFenix Garen 600W PSU ve Mesh Kasa
Meslek
Yazılım Mühendisi
Freelance olarak ABD Washington'da oturan biri ile çalıştım ve bana 100 dolar gönderecek ama ikimiz de yaptığımız işten daha fazla süreyi parayı nasıl atacağımız için ayırdık.

Paypal zaten yok, Wise sadece banka hesaplarına iletim yapıyormuş ve Swift yöntemi ile 30 dolar kesilecekti.
Paysend denemek istedik ve işlem iptal edildi, adamın hesabına geri gönderildi.
Alt tarafı para transferi olacak. Bunu nasıl düşük komisyonla yapabiliriz acaba?

Bilgisi ya da deneyimi olan yazarsa çok sevinirim :)

Wise üzerinden USD hesap bilgisi alabilirsiniz. Hesabınıza gelen parayı da düşük bir ücretle TL’ye çevirip herhangi bir banka hesabına gönderebilirsiniz. Alternatif olarak da Binance üzerinden USDT isteyebilirsiniz ve satıp yine banka hesabınıza çekebilirsiniz.

Kripto deneyebilirsiniz.
Coin olarak atmasını isteyebilirsin.
Wise üzerinden USD hesap detayı alabilirsiniz. Hesabınıza gelen parayı da düşük bir ücretle TL’ye çevirip herhangi bir banka hesabına gönderebilirsiniz. Alternatif olarak da Binance üzerinden USDT isteyebilirsiniz ve satıp yine banka hesabınıza çekebilirsiniz.
Washington da Binance yokmuş ve kendisi de zaten kripto işleriyle uğraşmak istemiyor maalesef.

Wise artık Türkiye hesaplarında sadece aracı görev görüyor galiba, şöyle bakabilirsiniz: Restrictions for customers based in Türkiye | Wise Help Centre

Wise artık Türkiye hesaplarında sadece aracı görev görüyor galiba, şöyle bakabilirsiniz: Restrictions for customers based in Türkiye | Wise Help Centre.
Sadece Türkiye’de mi yaşıyorsunuz? Ben Türk vatandaşı olduğum hâlde İspanya’da yaşadığım için hesap bilgilerimi kullanabiliyorum. Yurt dışında adresiniz varsa girebilirsiniz. Alternatif olarak da gönderilen para birimini USD, alınacak para birimini TL olarak seçebilirsiniz. Sadece 2,97 dolar komisyon kesiliyor.

Wise’ı kullanamıyorsanız USDT en iyi seçenek olacaktır. Binance olması şart değil. Herhangi bir cüzdandan size USDT gönderilebilir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı