ABD'ye taşınma

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Eray Çelik

Kilopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar. Yaşım 16. 18 yaşımı geçince yani biraz büyüyünce Amerika'ya gitmek ve orada yaşamak istiyorum. Neden diye soracak olursanız malum ülkemizin hali ve durumu belli. Aşırı vergiler, saçma sapan kısıtlamalar yani AKK gibi, insana önem verilmemesi, en iğrenç eğitim sistemi, teknolojik aletlerin fahiş fiyatlarda satılması vs. Yani artık bu ülkede yaşamak istemiyorum. İlerde pilot olmak istiyorum ve Allah'ın izniyle olursam ABD'ye gitmek için neler yapılmalı ? Hangi şartlara uygun olmalıyım ?

Son düzenleyen: Moderatör:
İngilizce çok da şart değil. Paran varsa gerisi hallolur. Zaten gittiğin eyalet iyiyse düzgün konuşamasan da insanlar seni anlamaya çalışır. Okuduğum birçok yazıda hep insanların olumlu olduğunu, yolda geçerken selamlaştığını, hatta otobüs şoförlerinin hal hatır sorduğunu yazmışlardı. Genelde Work And Travel anılarını okudum ben. Ancak senin durum biraz farklı. Oraya yerleşmek farklı gezip gelmek farklı. Gitmeden önce tüm hazırlıklarını yapman lazım. Öyle pasaport ve bilet almayla bitmiyor bu iş. Umarım her şey hayalindeki gibi olur. :neo:

Neden? Belki fakir bir ülkede doğabilirdin.

Sadece huzurun olduğu bir ülke lazım bana, ne yapacaksın sen yok daha kötü ülkede doğardın, yok daha fakir ülkede. Zaten kötü bir ülkede doğmuşuz, kendimizi kurtarmamız için para gerekiyor.

Çok yanlış bir dusunce. O zaman konuyu açan arkadaş size ne yaptı da ona fikir verdiniz ?

Nesi yanlış kardeş burada kararımızdan vazgeçirmek yerine yardımcı olursanız sevinirim. Arkadaşla aynı düşüncedeyim ben merak etme onun yan hesabı değilim. Gerçi yazacak bir şey kalmadı ama.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı