Abim geceleri beni uyutmuyor

Hepinize iyi geceler abim 23 yaşında ben ise 19 yaşındayım abimle aynı odada uyuyorum abim geceleri geç saatlere kadar saat gece 1-2'ye kadar telefonla uğraşıyor Instagram da videolar izliyor sonra arkadaşıyla PUBG Mobile oynuyor haliyle de çok ses çıkıyor telefon sesinden dolayı uyuyamıyorum abime her seferinde abi telefonun sesini kısabilir misin uyuyamıyorum diyorum ama sesi kısmıyor mesela abim şu an arkadaşıyla odada PUBG Mobile oynuyor ve ben bu saatte uyuyamıyorum. Ne yapmalıyım sizce?
Ben küçük kardeşi olan biri olarak konuşayım kardeşim beni uyutmuyor neymiş müzik dinleyerek uykuya dalıyormuş bahanesi ile. Bende uğraşmak istemiyorum hemen ağlıyor diye. Ailenle o oyun oynarken konuş mesela ailene uyumamasını söyle gelen sesleri duyunca abini haksız çıkarabilirsin.

Kulak tıkacı kullanmayı deneyebilirsin
Veya kulaklık takıp arkada rahatlatıcı şeyler dinleyip de uymayı deneyebilirsin.

Hepinize iyi geceler abim 23 yaşında ben ise 19 yaşındayım abimle aynı odada uyuyorum abim geceleri geç saatlere kadar saat gece 1-2'ye kadar telefonla uğraşıyor Instagram da videolar izliyor sonra arkadaşıyla PUBG Mobile oynuyor haliyle de çok ses çıkıyor telefon sesinden dolayı uyuyamıyorum abime her seferinde abi telefonun sesini kısabilir misin uyuyamıyorum diyorum ama sesi kısmıyor mesela abim şu an arkadaşıyla odada PUBG Mobile oynuyor ve ben bu saatte uyuyamıyorum. Ne yapmalıyım sizce?
Kardeşim ile bir sorunum olduğunda "konuşma" yöntemiyle çözüme ulaşamıyorsam "söz uçar, yumruk kalır" yöntemiyle çözüme ulaşıyorum. Yöntemi abi konumundaki birisi uygularsa %100 çözüm garantili ama kardeş konumundaki birisi için hiçbir şekilde garanti veremem.

Kardeşim ile bir sorunum olduğunda "konuşma" yöntemiyle çözüme ulaşamıyorsam "söz uçar, yumruk kalır" yöntemiyle çözüme ulaşıyorum. Yöntemi abi konumundaki birisi uygularsa %100 çözüm garantili ama kardeş konumundaki birisi için hiçbir şekilde garanti veremem.
Abi olmak çok zevkli bence sıkılınca kardeşinle uğraşabiliyorsun (!)

Abin seni nasıl haksız çıkardı yoo ben yatıyorum mu dedi yani bilemiyorum da kulak tıkacı veya aktif gürültü engellemesi olan kulaklık al dışarıyı duymazsın.

Aktif gürültü engelleme öyle çalışmıyor maalesef.

19 ve 23 yaşında koskoca adamlarsınız böyle bir şey nasıl yaşanıyor garip cidden, abine söyle salonda oynasın uyumak için odaya gelsin o zaman.

Abi olmak çok zevkli bence sıkılınca kardeşinle uğraşabiliyorsun (!)
(!) işaretini görene kadar trigger'landım burada :D.

Aktif gürültü engelleme öyle çalışmıyor maalesef.

19 ve 23 yaşında koskoca adamlarsınız böyle bir şey nasıl yaşanıyor garip cidden, abine söyle salonda oynasın uyumak için odaya gelsin o zaman.
Benim kuzenimgilde 26-23 yaşındalar , çocuk gib kavga ediyorlar ya , insan gülmekten kırılıyor :D.

Abine kulaklık hediye et. Ya da onu modemden engelle. Tam olarak nasıl yapılıyor bilmiyorum ama. Kesin çözüm bu. Mobil veri bir yere kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı