Abim her oyunu en düşük ayarlarda en düşük grafiklerde oynuyor

• Konuyu başlatan sasy
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 30
  • Görüntüleme 2B
Bilgisayarın amacı yük altında kullanmak zaten? Düşük ayarlarda oynasa işlemciye yük binecek yine aynı hesap olacak. Yeni bileşenler kolay kolay yanmaz, kendilerini otomatik kapatırlar.

Ben imzamdaki sistemle 1080p 144 hz monitörü kullanıyorum. Alabileceğim en yüksek fps ile oynarım hep. Gördüğünüz üzere işlemcim, anakartım, ramlerim daha düşük sizinkine göre.
Oyundan alacağınız fps değerini düşüğe sabitlemenin sebebi nedir diye abinize sordunuz mu?

Oyun oynarken sıcaklık değerleri çok yükselmiyorsa, ayarları çok kısmanın bir anlamı yok. Her ekran kartının bir sıcaklık limiti vardır. Limitleri zorlayın demiyorum, ama sistemin performansını almayacak olduktan sonra eski ve daha ucuz bir sistem de işinizi görebilirdi. Neden düşük ayar anlamış değilim.
Sordum, fps'i düşüğe sabitleyince cpu ve gpu kullanımı düşüyormuş, fazla kullanılmasın diyor :)

Sordum, FPS'i düşüğe sabitleyince CPU ve GPU kullanımı düşüyormuş, fazla kullanılmasın diyor :)

Sen abini yeni teknolojiyle tanıştır artık eski sistemler yok. Kolay kolay zarar görmez bunlar. Ömrü de kısalmaz.
Benim işlemci 3500 MHz, OC ile 4200 MHz kullanıyorum. Ekran kartı 1750 MHz, GPU OC ile 1950 MHz kullanıyorum. Ekran kartı yeni olabilir, ama işlemci ve anakart 6 senelik. Sapasağlam çalışıyor hala.
Sıvı soğutmanın da etkisi vardır. İşlemci 55-60 dereceyi pek geçmedi galiba.

Sen abini yeni teknolojiyle tanıştır artık eski sistemler yok. Kolay kolay zarar görmez bunlar. Ömrü de kısalmaz.
Benim işlemci 3500 MHz, OC ile 4200 MHz kullanıyorum. Ekran kartı 1750 MHz, GPU OC ile 1950 MHz kullanıyorum. Ekran kartı yeni olabilir, ama işlemci ve anakart 6 senelik. Sapasağlam çalışıyor hala.
Sıvı soğutmanın da etkisi vardır. İşlemci 55-60 dereceyi pek geçmedi galiba.
İkna oldu sanırım fazla takmaz bundan sonra.
Bende şu an GTX 1050 Ti var sistemi ağlattım dün Metro Exodus'da :D alıcı çıkmasını bekliyorum.
Ne yaptın :)

Bende ilk bilgisayar aldığımda hep en düşük grafikler ve 60 FPS sabit oynardım ama sonra kökledim her şeyi. Hiçbir sorun olmaz inanın bana sisteme uygun ve yormayacak bir ayarda oynar iseniz bir sıkıntı olmaz. Bari FPS sınırını kaldırın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı