Ableton Live lisansı paylaşılabilir mi?

c4spian

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Merhaba,

Ableton Live Suite almak istiyorum fakat çok pahalı. Şu anda Ableton lisansı olan kullanıcılar 4 farklı bilgisayarda bu lisansı aktifleştirebiliyorlarmış. Merak ettiğim şey halihazırda Ableton lisansına sahip olan birini bulup onun lisansını alabilir miyim, yani hem o kullanacak hem ben. Nereden bulabilirim Ableton lisansı olan kullanıcıları?

Merhabalar, benim bildiğim kadarıyla 4 değil, 2 bilgisayara izin veriyor. Lisansı paylaşmak yasal değil. Sahip olan kişinin bilgileri ile diğer bilgisayarda aktif oluyor. Ancak program aynı anda farklı bilgilsayarda kullanılabiliyor mu ondan emin değilim. Lisansı olan kullanıcılarında böyle bir şeye yanaşacağını hiç sanmam. Öğrenci indirimi ile birlikte intro lisansı alabilirsiniz.

Merhaba,

Ableton Live Suite almak istiyorum fakat çok pahalı. Şu anda Ableton lisansı olan kullanıcılar 4 farklı bilgisayarda bu lisansı aktifleştirebiliyorlarmış. Merak ettiğim şey halihazırda Ableton lisansına sahip olan birini bulup onun lisansını alabilir miyim, yani hem o kullanacak hem ben. Nereden bulabilirim Ableton lisansı olan kullanıcıları?
Lütfen bana imzamda bulunan siteden "iletişim" bölümünden ulaşır mısın?

Merhabalar, benim bildiğim kadarıyla 4 değil, 2 bilgisayara izin veriyor. Lisansı paylaşmak yasal değil. Sahip olan kişinin bilgileri ile diğer bilgisayarda aktif oluyor. Ancak program aynı anda farklı bilgilsayarda kullanılabiliyor mu ondan emin değilim. Lisansı olan kullanıcılarında böyle bir şeye yanaşacağını hiç sanmam. Öğrenci indirimi ile birlikte intro lisansı alabilirsiniz.

Live 11 ve üzeri tüm sürümlerde 4'e çıkarılmış, yani 4 bilgisayar da aynı anda aktif olarak kullanabiliyor hocam.
Lütfen bana imzamda bulunan siteden "iletişim" bölümünden ulaşır mısın?
Mail yolladım hocam.
Hayır paylaşılamaz.

Ayrıca lisans alan kişilerin paylaşacağını zannetmiyorum açıkçası.
Neden?

Live 11 ve üzeri tüm sürümlerde 4'e çıkarılmış, yani 4 bilgisayar da aynı anda aktif olarak kullanabiliyor hocam.
Buy Live, Push, Max for Live and Ableton merchandise | Ableton
Kendi sayfasında 2 bilgisayar yazıyor, 4'e çıktığına dair hiçbir bilgi yok.

Yasal değil, lisans paylaşılamaz diye her yerde özellikle belirtiyor Ableton. Lisansı alan kişinin bilgileri ile sadece kullanabiliyorsunuz. 2. kişinin hiçbir hakkı olmuyor, anlaşmazlık ya da dolandırılma olabilir.

Anladım teşekkür ederim hocam.
Rica ederim, eğer çok üst düzey detaylı bir kullanımınız yoksa, özelliklerini bir araştırın isterseniz, sizin kullanımınıza yetiyorsa intro versiyonunu akademik indirimle alabilirsiniz. Fiyatı baya uygun oluyor. Ben sahsen çoğu programı öyle kullanıyorum, yeterli geliyor. Kolay gelsin

Rica ederim, eğer çok üst düzey detaylı bir kullanımınız yoksa, özelliklerini bir araştırın isterseniz, sizin kullanımınıza yetiyorsa intro versiyonunu akademik indirimle alabilirsiniz. Fiyatı bayağı uygun oluyor. Ben sahsen çoğu programı öyle kullanıyorum, yeterli geliyor. Kolay gelsin.

Live Lite versiyonu intro ile aynı neredeyse, ses kartı ve midi klavyeden gelen Lite var fakat yetersiz hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı