Abra A5 19.3 laptopta FPS düşüklüğü

YASRAEGE

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Monster Abra A5 19.3 var. 3050 Ti, 17-12700H, 16 GB RAM. İçinde Windows 11 Pro kurulu. Key almadım, etkin değil. Valorant'ta düşük FPS alıyorum. Servse gönderdim, bir sıkıntı yok PC'de, Windows'u yenıden kurulması önerilir dediler. Windows 11 Home vardı, Pro yaptım. Biraz daha iyi ama bazen 220'yi zor görüyor.

Full ayarlarda o değeri alıyorsan normal değil ama sayılır.
Monster zaten ısınan bir laptop, ısındığı için işlemci frekansı düşüyor bu da performans kaybına neden oluyor.

FPS düşüklüğünden kastınız nedir 3-5'e mi düşüyor yoksa 220'den 150-180'e mi düşüyor ilk dediğimse problem var ikinci dediğimse bu tip Online rekabetçi oyunlar için çok normal.

FPS düşüklüğünden kastınız nedir 3-5'e mi düşüyor yoksa 220'den 150-180'e mi düşüyor ilk dediğimse problem var ikinci dediğimse bu tip Online rekabetçi oyunlar için çok normal.

150-180 bir de şöyle bir sorunumun var bir süre oynadıktan sonra oyunda kendi kendine takılmalar başlıyor.

Sıcaklık değerlerini kontrol ettiniz mi uzun süre kullanımda laptopların performansı azalıyor çünkü temizliği bakımı yapılmadılsa da olabilir.

Bilgisayar daha 2 haftalık sıcaklık değerleri normal tanıdığımda da aynı özellikleri taşıyan Monster var sadece onun bilgisayarı 17inc benim bilgisayarım 15inc onda uzun kullanımda herhangi bir takılma olmuyor.

Geri
Yukarı