Abra A5 V11.1 yüksek derecelerde takılıyor

atilakutlu

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle herkese iyi Sosyaller. Monster Abra A5 V11.1 serisi kullanıyorum ve bilgisayarım yüksek sıcaklık değerleri veriyor. Bence vermesi normal çünkü 3 senedir filan hiç açılmadı ve aktif olarak kullanıyorum bilgisayarı. Sorum şudur bilgisayara yüksek ısıdan hasar geldiyse nasıl anlarım? Bilgisayarımda oyun oynarken takılma donma yaşamıyorum en kısa zamanda servise götürüp temizleticem ve termal macun yenileticem. Aynı zamanda 8 GB RAM daha ekletmeyi düşünüyorum servis bunun için yardımcı olur mu? Bilgisayarı 2-3 sene daha kullansam yeter çok aktif kullanan biri değilim, sadece yaz diye aktif kullanıyorum. Şimdiden sağ olun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Voltaj düşürmenin bir riski yok. Overclcok yapmak zarar verebilir. O yüzden vermiştir uyarıyı.

Hocam ThrottleStop ile undervolt yaptığımda bilgisayar donmaya ve kapanmaya başladı birkezde mavi ekran aldım şu anda ayarları sıfıra çektim yapmayacağım sanirim undervolt. Ayarları sıfıra çekip programı silsem eski haline mi dönüyor.

Edit: Düşük sıcaklıklarda kullanmak cazip geldi ve sanırım uygun voltaj ayarlarını buldum. Sorum şudur ki bu program hep açık mı kalmalı açık olmayınca çalışmıyor mu ve bilgisayarı her açtığımda programı açmalı mıyım?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı