Abra A5 v12.1 RAM takviyesi

Bütçe
400

ExpertPlayer

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GYGA(ACPI)64-bit Tabanlı Bilgisayar | Görüntü bağdaştırıcısı GTX 1050 ve İntel(R) HD Graphics 630 | MİB İntel Çekirdek 7300HQ 2.50| Klavye Rampage HYDRA R6 | Fare Asus ROG Gladius II Origin | Kulaklık James Donkey 711 Siyah 7.1 | Monitör LS24AG32X 165HZ 1MS SAMSUNG
Meslek
Üniversite Öğrencisi
Başlıkta yazılan leptoba RAM takviyesi yapmak istiyorum 8 GB'lık ama almaya korkuyorum çünkü çeşitli web sitelerinde RAM satın alındığı zaman paketi açılırsa iade alınmıyormuş laptopun garantisi geçti Monster'ın web sitesinde satışıda yapılmıyor 2400 MHz destekliyor içinde a-data'nın 8 GB'lik RAM'i var alacağım RAM'in linki burada alan var mı uyumlu mu?

Dosya Ekleri

• 20201219_194130.jpg
    20201219_194130.jpg
    28,3 KB · Görüntüleme: 42
Son düzenleme:
Hocam dualchannel yapamazsınız. Yani ikinci RAM'in çok ta bir katkısı olmaz. Hatta zarar bile verebilir. Ya direkt laptopunuzdaki RAM'in aynısını alın ya da bütçenizi arttrıp 2x8GB RAM alın aldığınız RAM'lerin aynı sağlayıcıdan olması şartıyla.

Adata 8 GB 2400MHz CL17 DDR4 notebook RAM (CL değeri çok yüksek ve sizin raminizle uyumlu mu bilmiyorum.)

KINGSTON HYPERX 8GB DDR4 2400MHZ CL14 SODIMM NOTEBOOK RAM HX424S14IB2/8 | En Ucuzu Akakçe almayı düşündüğünüz RAM'in daha uyguna satıldığı bir site buyurun.
Öyle bir şey yok. Uyumlu çalışırsa çift kanal da çalışır.

Hocam üreticileri farklı, uyumlu çalışmaları çok zor. Biri büyük ihtimalle CL17 falan diğeri CL14 hocam.

Merhaba bu RAM'i aldım: link
yorumlarında uyumlu olduğu yazıyordu
Bende aldım eğer uyumlu çıkarsa uyumlu çıktı diye yazacağım çünkü Monster kazık atıyor 400-450 TL civarı fiyat veriyorlarmış...

Hocam dualchannel yapamazsınız. Yani ikinci RAM'in çok ta bir katkısı olmaz. Hatta zarar bile verebilir. Ya direkt laptopunuzdaki RAM'in aynısını alın ya da bütçenizi arttrıp 2x8GB RAM alın aldığınız RAM'lerin aynı sağlayıcıdan olması şartıyla.

Almamın sebebi 8 GB'nin artık yetmemesi Google Chrome çok fazla RAM harcıyor hele hele eklentiler çok fazla RAM harcıyor. + Bir de Adobe dreamweaver gibi web tasarım programları kullanıyorum... Bugün kargoya verildi alacak olan bu konuyu görenlere bu konuyu şans eseri indexleyenlere sesleniyorum onay bekleyin yazacağım buraya uyumludur diye...

Almamın sebebi 8 GB'nin artık yetmemesi Google Chrome çok fazla RAM harcıyor hele hele eklentiler çok fazla RAM harcıyor. + Bir de Adobe dreamweaver gibi web tasarım programları kullanıyorum... Bugün kargoya verildi alacak olan bu konuyu görenlere bu konuyu şans eseri indexleyenlere sesleniyorum onay bekleyin yazacağım buraya uyumludur diye...

İnşallah düzgün bir biçimde çalışır hocam.

Geri
Yukarı